108388 477

استفاده از ظرفیت تدریس نیروهای با تجربه از راهکارهای انتقال دانش است

on .

bazdid1طی برنامه ای روسای آموزش، تجهیز نیروی انسانی و طرح و برنامه ریزی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران و مسئولین آموزش شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران از منطقه اصفهان بازدید به عمل آوردند.

نمایش بیگ بنگ شاهین‌شهر به جشنواره تئاتر کودک و نوجوان راه یافت

on .

taatrاز بین ۱۳۳ اثر ارسالی به دبیرخانه جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، هشت نمایش در بخش کودک و هفت نمایش برای بخش نوجوان برگزیده شد.

واگذاری میز کشوری صادرات صنایع دستی به اصفهان

on .

واگذاری میز کشوری صادرات صنایع دستی به اصفهانمعاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی استان اصفهان از واگذاری میز کشوری صادرات صنایع‌دستی به استان اصفهان خبر داد.
جعفر جعفر صالحی در جلسه‌ای که در محل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان با حضور مسئولان استان برگزار شد، گفت: با توجه به لزوم برنامه‌ریزی مناسب برای رونق هرچه بهتر حوزه بازرگانی و صادرات بخش صنایع‌دستی لازم است اعضا اصلی کمیته هماهنگی میز صادرات، نسبت به ایجاد شرکت مدیریت صادرات، ایجاد کمیته‌های رفع موانع تولید، رفع موانع صادرات، رفع موانع سازمانی و آموزش و مطالعات کاربردی، ایجاد بانک اطلاعاتی از صادرکنندگان صنایع‌دستی کل کشور، شناسایی ظرفیت‌های صادراتی صنایع‌دستی سایر استان‌ها، اصلاح HS کدهای صنایع‌دستی با همکاری اداره کل گمرک و کارشناسان معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی استان اقدامات لازم را با هدف تعیین زیرساخت‌ها انجام دهند. اصفهان در حال حاضر دارای ۱۰ میز صادرات در حوزه‌های مختلف ازجمله طلا و جواهر و صنایع‌دستی است.

همچنین با توجه به مصوبه وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان توسعه تجارت ایران اصفهان در حوزه توسعه صادرات صنایع‌دستی به‌عنوان استان معین در کشور انتخاب‌شده و بر این اساس اداره کل میراث فرهنگی استان به‌عنوان متولی مباحث مربوط به صنایع‌دستی در خصوص میز صادرات صنایع‌دستی به دنبال شناسایی شرکت‌های فعال است و همچنین به دنبال اتخاذ راهکارهای مناسب در راستای رفع موانع صادرات صنایع‌دستی و انجام هماهنگی لازم در زمینه‌های مختلف است.

منبع:ایمنا

خبرنگاران، گریزان از آموزش!

on .

aa خبرنگارمدیر فرهنگسرای تخصصی رسانه گفت: عمده افرادی که در کارگاه‌ها و کلاس‌های آموزشی این فرهنگسرا شرکت می‌کنند خبرنگار نیستند و بی‌توجهی خبرنگاران به امر روزآمد کردن اطلاعاتشان ناراحت‌کننده است.

فاطمه شفیعی اظهار کرد: در دنیایی که شهروند خبرنگارها با سرعت سوژه‌ها را رسانه‌ای می‌کنند، دیگر خبرنگار صرف بودن جوابگو نیست، بلکه باید سوپر خبرنگار داشته باشیم.

وی ادامه داد: ما از حسن نمکدوست تهرانی، استاد علوم ارتباطات ایران دعوت کرده‌ایم در کارگاه آموزشی یک‌روزه «مخاطب امروز، رسانه امروز» حضور داشته باشد و از ضرورت همگام شدن رسانه با فهم مخاطب امروز بگوید اما تعداد خبرنگاران و روزنامه‌نگارانی که در این کارگاه ثبت‌نام کرده‌اند بسیار کمتر از تعداد افراد غیر رسانه‌ای است.

مدیر فرهنگسرای تخصصی رسانه گفت: متأسفانه عمده افرادی که در کارگاه‌ها و کلاس‌های آموزشی فرهنگسرای تخصصی رسانه شرکت می‌کنند خبرنگار نیستند و این بی‌توجهی خبرنگاران به امر روزآمد کردن اطلاعات و ارتقای سواد رسانه‌ای‌شان ناراحت‌کننده است.

شفیعی خاطر نشان کرد: مخاطبان امروز، به اندازه یک کارشناس اطلاعات دارند و در چنین شرایطی خبرنگاران و روزنامه‌نگاران باید در حد یک کارشناس ارشد آگاهی داشته باشند تا بتوانند این مخاطب را راضی نگه‌دارند.

به گزارش ایسنا، کارگاه آموزشی «مخاطب امروز، رسانه امروز» با حضور حسن نمکدوست تهرانی، 14 شهریورماه از ساعت 9 تا 17 در سالن کنفرانس کتابخانه مرکزی برگزار می‌شود و علاقه‌مندان برای ثبت‌نام در این کارگاه فقط تا 12 شهریورماه فرصت دارند به دفتر فرهنگسرای تخصصی رسانه واقع در مجتمع مطبوعاتی اصفهان مراجعه کنند.

داریوش اسدزاده درگذشت

on .

داریوش اسدزاده، هنرمند پیشکسوت، در منزل خود درگذشت.aaاسدزاده

داریوش اسدزاده (بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون) در سن ۹۶ سالگی درگذشت.

وکیل این هنرمند با تائید این خبر اعلام کرد: این هنرمند امروز یکشنبه (سوم شهریور) در منزل خود چشم از دنیا فروبسته است.

به گفته وکیل اسدزاده، دلیل فوت این هنرمند هنوز مشخص نشده است و برای اعلام نهایی دلیل فوت، منتظر حضور پزشک و صدور گواهی فوت هستند.

داریوش اسدزاده، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون، متولد یکم آذرماه ۱۳۰۲ در کرمانشاه بود. او در ۲۰ سالگی وارد عرصه بازیگری شد و سال‌ها در مقام بازیگر، نویسنده و کارگردان در تئاتر تهران (نصر) فعالیت کرد و در دهه ۴۰ و ۵۰ شمسی در بیش از ۵۰ فیلم سینمایی ایفای نقش کرد.

او پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، ایران را ترک کرد و در سال ۱۳۶۵ پس از ۱۰ سال اقامت در آمریکا بازگشت و در دو سریال «سمندون» و «خانه سبز» و فیلم‌های سینمایی زیادی مثل دو نیمه سیب، همسر، قلاده‌های طلا، یتیم‌خانه ایران، زمان از دست‌رفته و بوی کافور عطر یاس بازی کرده است. آخرین فیلم او هم «حکایت دریا» به کارگردانی بهمن فرمان‌آرا بوده است.

اسدزاده طی ماه‌های اخیر به دلیل بیماری در بیمارستان بستری شده بود و سرانجام امروز چشم از دنیا فروبست.