Ph6025.jpg

درخواست مردم اصفهان در جریان دائمی زاینده رود از استاندار

on .

sanadشورای هماهنگی سازمان های مردم نهاد منابع طبیعی و محیط زیست استان اصفهان طی نامه ای از استاندار خواستار جریان دائمی زاینده رود از استاندار به عنوان حامی مردم شدند.

به گزارش نگاه اصفهان، در این نامه به اولویت دارترین بخش حقابه دار و پرندگان مهاجر نیز اشاره شده است.

در ادامه متن کامل را با هم می خوانیم:

به نام خدا

جناب آقای دکتر مرتضوی استاندار محترم استان اصفهان

با سلام و آرزوی توفیق

شاید نیاز به بازگویی نباشد که پیدایش اصفهان زاییده جریان دائمی زاینده رود بوده است و بی شک افول ستاره شکوه این شهر با خشک شدن زاینده رود شاهرگ حیاتی شهر و کل حوضه اتفاق می افتد، چنان که متخصصان در خصوص فرونشست زمین بارها هشدار داده اند.

اینک با جریان موقت آب برای تأمین بخشی از مطالبه کشاورزان حقابه دار و نیز با توجه به بارندگی های مناسب اردیبهشت ماه در سرشاخه های زاینده رود انتظار می رود اولویت دارترین بخش حقابه دار که همانا خود رودخانه و نیز تالاب بین المللی گاوخونی و میلیاردها زیستمند بستر و حاشیه رودخانه است از حق حیات خود بهره مند گردند. این مهم از طریق تداوم جریان آب حتی به شکل حداقلی به گونه ای که تا تالاب که اکنون میزبان هزاران پرنده مهاجر است، برسد و آثار زیان بار ناشی از خشکی آن را کاهش دهد.

مردم اصفهان، این شهر منحصر به فرد جهان اسلام و تمامی ساکنان حوضه زاینده رود این حق را دارند که حداقل به اندازه صنعت و کشاورزی اهمیت داده شوند و حقابه قانونی و طبیعی آنها لحاظ گردد.

درخواست مردم اصفهان جریان دائمی زاینده رود است. لطفا سخنگو و حامی آنها باشید.

شورای هماهنگی سازمانهای مردم نهاد منابع طبیعی و محیط زیست استان اصفهان

 

sanad

دستگاه های اجرایی ملزم به رعایت حریم خطوط لوله و مخابرات هستند

on .

PRI 5357جلسه مدیریت بحران استان در شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت اصفهان با حضور مدیر کل مدیریت بحران استانداری و مسئولین این شرکت با هدف ارزیابی ایمنی برگزار شد.

رسید و ارسال بیش از یک میلیارد و 800 میلیون لیتر نفت خام و فرآورده های نفتی در ایام نوروز توسط منطقه اصفهان

on .

markaz7در ایام تعطیلات نوروزی سال جاری (از 29 اسفند ماه 1402 تا 14 فروردین 1403) بیش از یک میلیارد و 890 میلیون لیتر نفت خام و انواع فرآورده های نفتی مورد نیاز کشور از طریق خطوط لوله منطقه اصفهان رسید و به مبادی مصرف ارسال شد.

آشنایی با حجت الاسلام حسین میرزایی کاندیدای مجلس شورای اسلامی اصفهان

on .

Mirzaee در ادامه بخشی از دیدگاه های حجت الاسلام حسین میرزایی (منتخب مردم اصفهان در یازدهین دوره مجلس شورای اسلامی) را مطالعه می فرمایید.

جوان‌ترین کاندیدای انتخابات مجلس خبرگان استان اصفهان

on .

 

Khoshnevisحجت الاسلام دکتر مرتضی خوشنویس زاده اصفهانی استاد حوزه و دانشگاه، به عنوان جوان‌ترین کاندیدای ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان در استان اصفهان استوی متولد ۱۳۵۹ است؛ در ادامه سوابق علمی و اجرایی ایشان را می‌خوانیم

ویدیو

پروژه سرزمین هزار پیشه شاهین شهر اصفهان

آگهی مزایده فروش زمین تجاری، نمایشگاهی و خدماتی شمال استان اصفهان