108388 477

پایش و ایمن سازی خط لوله 8 اینچ فرودگاه شهید بهشتی اصفهان

on .

خط لوله 8 اینچ انتقال فرآورده های نفتی(GP4) فرودگاه شهید بهشتی اصفهان پایش و ایمن سازی شد.oilpipe

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران ـ منطقه اصفهان، محمدحسن بگی رئیس تعمیرات خط منطقه در این باره گفت: در پی شناسایی نشتی خط لوله فوق توسط واحد خوردگی و همکاری واحد تعمیرات خط با استفاده از روش مرکاپتان تزریق ماده بودار و پایش مسیر خط، محدوده مورد نظر نشتی جزئی در کیلومتر 4 شناسایی شد.

وی افزود: پس از تخلیه گاز و تزریق هوا درون خط، یک عدد پچ در محل مورد نظر جوشکاری شد و پس از اتمام کار، مسیر به مدت 24 ساعت 5 بار تحت فشار قرار گرفت که در طول این مدت افت فشاری مشاهده نشد.

بگی ادامه داد: خط فوق به مدت 6 سال در مسیر انتقال GP4 (سوخت جت) قرار نداشت و از خط دوم ATK (سوخت هواپیما) استفاده می شد که با ایمن و مقاوم سازی خط لوله مورد نظر امکان ارسال سوخت جت به فرودگاه شهید بهشتی اصفهان فراهم می شود.

دریافت چهار گواهینامه سیستم مدیریت یکپارچه توسط شرکت خطوط لوله و مخابرات منطقه اصفهان

on .

خط لولهشرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه اصفهان موفق به دریافت 4 گواهینامه سیستم مدیریت یکپارچه (Integrated Management System) از شرکت مودی اینترنشنال (IMS)شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران ـ منطقه اصفهان، علی ترابیان مسئول مهندسی کیفیت و بهره وری منطقه در این خصوص گفت: ممیزی این منطقه به منظور دریافت گواهینامه سیستم های مدیریتی از شرکت    CB(مرجع صدور گواهینامه) جدید طی سه روز با حضور تیم ممیزی شرکت مودی اینترنشنال (MIC) انجام شد.

وی افزود: ممیزی سال جاری بر اساس ویرایش های 2015 و 2018 از استانداردهای کیفیت، ایمنی، زیست محیطی و ویرایش 2010 از استاندارد مدیریت انرژی بود.

ترابیان اضافه کرد: با انجام برنامه ریزی های دقیق و فشرده از سال 1395 اقدامات لازم برای حرکت به سمت ویرایش جدید استانداردها با توجه به تغییرات گسترده الزامات آنها انجام شد از جمله مفاهیم جدیدی همچون دانش سازمانی، مدیریت تغییرات، ریسک ها و فرصت های فرآیندی که پیاده سازی آنها نیاز به آشنایی دقیق به این مفاهیم و اقدامات بنیادین بود.

در جلسه اختتامیه ممیزی صدور گواهینامه سیاوش اورنگی مدیر منطقه ضمن تشکر از تیم ممیزی گفت: دریافت گواهینامه حاصل تلاش و کوشش تمامی کارکنان منطقه است و انطباق اقدامات انجام شده با الزامات استانداردها و انجام ممیزی ها در راستای بهبود مستمر و حرکت به سمت تعالی ضروری می باشد.

وی افزود: حفظ وضعیت موجود و رعایت استانداردهای گواهینامه های مذکور یکی از مهمترین اهداف منطقه می باشد و لازم است تمامی کارکنان و مسئولین در این راستا قدم بردارند.

گفتنی است گواهینامه های سیستم مدیریت یکپارچه با ویرایش جدید شامل

,ISO45001-2018,ISO50001-2010 ISO9001-2015,ISO14001-2015 می باشد.

 

سرمایه گذار بخش خصوصی رونق تولید را در روستای حسن رباط پایه ریزی کرد

on .

مجتبی کیارشهفته دولت سال جاری شاهد افتتاحیه ها و برنامه های مختلفی در شهرها و روستاهای کشور بودیم. طبق بیانات رهبر انقلاب اسلامی سال 1398 با شعار سالانه رونق تولید آغاز شد که مسئله تولید به عنوان محور فعالیت قرار داده شده است. به گفته ایشان «تولید اگر چنانچه به راه بیفتد هم می تواند مشکلات معیشتی را حل کند، هم می تواند استغنا کشور از بیگانگان و دشمنان را تأمین کند، هم می تواند مشکل اشتغال را برطرف کند و حتی می تواند مشکل ارزش پول ملی را تا حدود زیادی برطرف کند.»

در این راستا جوانی 38 ساله اهل خوزستان بر پایه شعار «رونق تولید» بخشی از سرمایه خود را به روستای حسن رباط واقع در بخش میمه آورده و کارخانه تولید دستمال کاغذی را بازآوری و راه اندازی می کند. همزمان با آیین افتتاحیه کارخانه در حاشیه پنجمین جشنواره انگور حسن رباط که با حضور مسئولین استانی و شهرستانی برگزار شد با این کارآفرین جوان به گفت و گو نشستیم.

مجتبی کیارش در سال 95 به پیشنهاد یکی از دوستانش به این روستا از توابع بخش میمه شهرستان شاهین شهر و میمه سفر و سرمایه گذاری در آن منطقه را بررسی می کند، مردم خونگرم و مسئولین هم پای مردم باعث شد بخشی از سرمایه خود در حدود 5 میلیارد تومان را در این کارخانه ای که به مرحله بهره برداری نرسیده بود به کار گیرد.

کارخانه دستمال کاغذی «بهداشت گستر زرکان» با نام تجاری «گیسو، پیچک، ملیناگل و زرکان»، که تولید دستمال کاغذی تنها گوشه ای از اهداف بلندمدت این کار آفرین به شمار می آید، در حال حاضر با ماشین آلات بروز با خط تولید دستمال کاغذی جعبه ای، دلسی، حوله و سفره یکبار مصرف با ظرفیت اشتغال 30 نفر به بهره برداری رسیده است.

مدیر عامل شرکت بهداشت گستر زرکان تا پایان سال جاری به کارگیری نیروها را به 40 نفر می رساند. وی هدف بعدی این کارآفرینی را توسعه کارخانه با ماشین آلات بیشتر و بزرگتر عنوان می کند که تولید محصولات در 2 شیفت کاری انجام شود و تولید پوشک، نوار، شوینده و پاک کننده به خط تولید اضافه شود، همچنین این شرکت برنامه تولید بهترین نوع و طرح جعبه، نایلون و بسته بندی با کیفیت بالا و قیمت پایین را برای بازار سراسری محصولات در نظر دارد.

در شرایط اقتصادی حال حاضر کشور، بسیاری از کارخانجات با مشکل تهیه مواد اولیه کارخانه و یا کارگاه مواجه هستند اما مهندس کیارش با اهداف بلندمدت خود بستر لازم برای تولید خمیر دستمال کاغذی را فراهم نموده و معتقد است با همراهی مسئولین در فاز سوم این کارخانه بعد از راه اندازی ماشین آلات و اشتغال برای 80 نفر، خمیر کاغذ را تولید می کند و علاوه بر کمک به واحد تولیدی خودش به سایر کارخانه های تولید دستمال نیز خدمات ارائه می دهد.

وی تمامی شرایط سرمایه گذاری در این بخش را مهیا نموده و صرفاً نیازمند مجوز خط تولید می باشد.

در پایان مهندس کیارش از مسئولین شهرستانی و استانی خواستار تسهیلات سرمایه در گردش شد. وی معتقد است وام هایی با سود 18 یا 20 درصد را تمامی بانک ها ارائه می دهند و او به عنوان یک کارآفرین که در روستایی از این کشور و این استان ایجاد اشتغال کرده است درخواست تسهیلات با کارمزد کم را دارد تا بتواند با گسترش کارخانه و رونق تولید، نیروهای بیشتری را بکارگیرد و معضل اشتغال جوانان را تا حدی در این منطقه و شهرستان حل کند.

طبق گزارش پایگاه خبر اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، «تشویق و تقویت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی باید به یک اولویت مهم برای کشورهای خاورمیانه و آسیای مرکزی تبدیل شود. برخوردار شدن از یک بخش خصوصی پویا و جذب سرمایه‌های خصوصی بیشتر مستلزم تدوین و اجرای سیاست‌های حمایتی کلان و انجام اصلاحات ساختاری و نهادی است. هرگونه اقدامی در راستای بهبود دسترسی بخش خصوصی به منابع مالی و اعتبارات بانکی مطمئناً در ترغیب فعالان این بخش به سرمایه‌گذاری بیشتر نقش بسیار مهمی ایفا خواهد کرد.»

به اذعان بسياري از کارشناسان گره های اصلی اقتصادی کشور ،«رکود تولید»، «بیکاری» و «نقدينگی» است و راهکار باز کردن این گره ها نیز در تقویت و حمایت همه جانبه از تولید ملی نهفته است. لذا می توان با شناخت گره ها و استفاده از ظرفيت ها و توانمندی های داخلی به جای استفاده از منابع بيشتر و با بهره گيری از همان منابع موجود، با رونق بيشتر توليد به افزايش توليد ملی و افزايش صادرات غير نفتی و ايجاد اشتغال دست يافت که در نهايت افزايش قدرت مقاومت اقتصادی کشور سبب رشد پايدار اقتصادی و بهبود معيشت مردم و تقويت فرهنگ و الگوی مصرف در حمايت از کالای ايرانی خواهد شد.

فروشگاه‌های پوشاک برند خارجی در اصفهان تعطیل می‌شوند

on .

aaپوشاکرئیس اتحادیه فروشندگان پوشاک اصفهان گفت: در حال حاضر بیشتر از 5 یا 6 برند خارجی در اصفهان فعال نیستند که به دلیل افزایش نرخ ارز، از فروش کالای خارجی سود زیادی کسب نمی‌کنند و در آینده‌ای نزدیک تعطیل خواهند شد.

ابراهیم خطابخش در خصوص وضعیت برندهای پوشاک در اصفهان، اظهار کرد: سال‌های گذشته حدود 65 برند خارجی در اصفهان فعال بودند که با بازرسی‌ دقیق اتحادیه پوشاک و رعایت نکردن قانون، برخی از آنها را تعطیل کردیم.

وی افزود: در حال حاضر بیشتر از 5 یا 6 برند خارجی در اصفهان فعال نیستند که به دلیل افزایش نرخ ارز، از فروش کالای خارجی سود زیادی کسب نمی‌کنند و در آینده‌ای نزدیک تعطیل خواهند شد.

رئیس اتحادیه فروشندگان پوشاک اصفهان با تاکید بر اینکه در حال شناسایی تولیدی‌ها و فروشگاه‌های داخلی هستیم تا با نام خود به برند تبدیل شوند و با قدرت در این عرصه پیشرفت کنند، تصریح کرد: امروز حدود 15 برند مشخص ایرانی در اصفهان داریم، البته تعداد آنها در گذشته بیشتر بود که به دلایل مختلف تعطیل شدند.

وی با بیان اینکه برخلاف تصور حاکم بر جامعه مبنی بر تعطیل شدن واحد‌های تولیدی، اکنون واحدهای تولید پوشاک مشغول فعالیت هستند و با حمایت مسئولان پیشرفت زیادی خواهند کرد، گفت: کارگاه‌های تعطیل شده با کارگران گذشته به کار خود برنگشتند، اما با رونق بازار تعداد کارگران افزایش پیدا خواهد کرد. طی دو سال اخیر واحدی تعطیل نشده این تولیدی ها نیازمند حمایت زیاد هستند.

خطابخش با بیان اینکه قیمت‌ پوشاک در مقایسه با دیگر اجناس از افزایش زیادی برخوردار نبوده است، افزود: واحدهای صنفی و فروشگاه‌ها از چند طریق در حال ضرر کردن هستند، زیرا مجوز افزایش قیمت ندارند، اما باید هزینه‌های زیادی بپردازند، بنابراین در مقایسه با دیگر اقلام قیمت پوشاک کاملا ایده آل است؛ حتی برخی از فروشگاه‌ها از سقف مشخص برای افزایش قیمت کاملا استفاده نمی‌کنند، زیرا با ارائه قیمت بالا مغازه‌ از رونق خواهد افتاد.

وی در خصوص صنعت نساجی شهر اصفهان اظهار کرد: در گذشته اصفهان مادر صنعت نساجی کشور بود و افسوس که این فرصت از دست رفت، اما امروز این صنعت در حال فعالیت است و امیدواریم در آینده تا حد زیادی بتوانند فرصت از دست رفته را جبران کنیم.

منبع: ایسنا