Ph6025.jpg

سواد هیجانی یا سواد تحصیلی؟/ پیش ثبت نام دبستان تربیتی پسرانه و دخترانه طاها 1401

on .

مدرسه همواره می تواند با برنامه ها خود زمینه ساز خوب و موثری برای ایجاد و توسعه شایستگی ها در دانش آموزان باشد که منجر به سواد هیجانی می شود. اما در مدرسه طاها چه فعالیت هایی در جهت ایجاد و توسعه سواد هیجانی می شود؟

 

براساس نظریات متقن روانشناسی، عامل موفقیت انسان ها در حوزه های مختلف زندگی از جمله شغل، ارتباطات و کسب جایگاه اجتماعی لزوما سواد تحصیلی نمی باشد بلکه موضوع مهم دیگری به نام سواد هیجانی است که نقش بسزایی در موفقیت دارد.

 

حال این سوال مهم مطرح است که ما چه تلاشی برای ایجاد و توسعه سواد هیجانی فرزندانمان از تولد تا به امروز کرده ایم؟

همه ما نسبت به سواد تحصیلی شناخت خوبی داریم و شاید یکی از مهمترین دغدغه های ما بالا بردن سطح سواد تحصیلی در فرزندمان می باشد. اما سواد هیجانی که نقش پررنگ تری در موفقیت و آینده آنها دارد، موضوعی است که اغلب مورد غفلت واقع می شود. نه در مدرسه، نه در خانواده و نه در جامعه چندان به آن نمی پردازیم.

اما سواد هیجانی چیست؟

سواد هیجانی را شاید بتوان به نوعی شبیه به سواد تحصیلی دانست! شباهت از این جهت که هردو توانایی خواندن و نوشتن است اما تفاوت از این جهت که سواد هیجانی، توانایی خواندن و درک هیجانات خود و دیگران و نوشتن و طراحی رفتاری موثر و متناسب با شرایط می باشد. اینکه یک کودک و نوجوان زمان زیادی را در مدرسه می گذارند و مدرسه می تواند پایگاهی مهم برای ایجاد و توسعه این سواد باشد موضوعی قابل توجه برای آموزش و پرورش است.

 طرح پایش سلامت هیجان کودکان

برای اجرای هر طرح تربیتی، سنجش و ارزیابی می تواند اولین مراحل جهت برنامه ریزی های بعدی باشد.

در روزهای ابتدایی سال تحصیلی پدرها و مادرها با مراجعه به یک مشاور متخصص در حوزه ی کودک با استفاده از ابزارهای مصاحبه و پرسشنامه های تشخیصی به سنجش و بررسی وضعیت سلامت هیجان کودک می پردازند.

آیا فرزند هیجانات خود را درون ریزی می کند (اضطراب، افسردگی و…) یا برون ریزی هیجان دارد (پرخاشگری و…) یا به  روش موثر ابراز هیجان می کند؟ فرزند به چه میزان استقلال دارد: استقلال فیزیکی، استقلال هیجان عاطفی و استقلال مالی.

فرزند من در صورت ایجاد مشکل با همکلاسی ها و دیگر افراد آیا جرأت مندانه قادر به حل تعارض می باشد؟ این موارد مهم و دیگر شایستگی هایی که باید دانش آموز داشته باشد در این جلسات مورد سنجش واقع می شود. موضوع اینجا به پایان نمی رسد، بلکه این اول راه است، بر اساس این سنجش ها، مداخلات بعدی از طریق مشاور، والدین، مربیان و معلم شکل می گیرد تا دانش آموز به سطح مطلوبی از سواد هیجانی ارتقاء یابد.

پیش ثبت نام پیش دبستانی و دبستان پسرانه و دخترانه طاها اصفهان برای سال تحصیلی 1401-1402
مدرسه تربیتی طاها با استفاده از روش های نوین آموزشی، توجه به شادی و نشاط در مدرسه، آموزش مهارت های زندگی و ایجاد زمینه هایی جهت پرورش روحیه معنوی، برای سال تحصیلی 1402-1401 از بین متقاضیان برای مقاطع پیش دبستانی، و دوره های اول و دوم ابتدایی طی فرآیندی مشخص به صورت محدود ثبت نام می کند.

پیش ثبت نام از طریق مراجعه به سایت رسمی مدرسه به آدرس:
www.tahaschool-esf.ir

یا مراجعه حضوری به نشانی اصفهان، خیابان فلسطین امکان پذیر می باشد.
لازم به ذکر است پیش ثبت نام پایه اول تا ۲۰ اسفند، پیش دبستانی تا پایان فروردین ماه ۱۴۰۱ و میان پایه ها از اول اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ امکان پذیر می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 031-32228326  تماس حاصل نمایید.

جهت مشاهده تور مجازی مدرسه طاها اینجا را کلیک کنید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ویدیو

آگهی مزایده فروش زمین تجاری، نمایشگاهی و خدماتی شمال استان اصفهان

پروژه سرزمین هزار پیشه شاهین شهر اصفهان