108388 477

راه اندازی لیگ نوجوانان پس از ۱۵ سال

on .

sport1دبیر هیئت کشتی استان اصفهان گفت: پس از ۱۵ سال لیگ کشتی نونهالان استان با هدف بسترسازی برای کشتی این استان احیا و برگزار خواهد شد.

محمدجواد قائدی در خصوص بازسازی خانه پوریای ولی و برنامه‌های در حال اجرا که پس از بازسازی انجام می‌شود، اظهار کرد: پس از بازسازی، تمرینات تیم منتخب کشتی فرنگی بزرگسالان و تیم منتخب نونهالان را در مکان برنامه‌ریزی کردیم و هر هفته در آن تمرین می‌کنند. از هفته آینده نیز تمرینات تیم منتخب نونهالان فرنگی به این مکان منتقل خواهد شد.

وی ادامه داد: تصمیم بر این شده است تا از این پس خانه پوریای ولی به پایگاه تمرینات تیم‌های منتخب و برگزاری مسابقات استانی تبدیل شود و امیدواریم مسابقات کشوری نیز در این مکان برگزار شود.

دبیر هیئت کشتی استان اصفهان درباره روند استعدادیابی در این رشته، خاطرنشان کرد: تیم نونهالان سال گذشته به المپیاد نخبگان کشور اعزام شد. چند روز گذشته نیز یکی از ورزشکاران با تیم ملی دعوت شد تا در مسابقات بین‌المللی روز جهانی کودک شرکت کند و موفق به کسب مدال برنز شد.

وی در خصوص فعالیت‌های در حال انجام در خانه کشتی تجدد نیز گفت: به دلیل تعطیلی سالن پوریای ولی تمرینات تیم‌های شهرستان در خانه تجدد برگزار می‌شد و تیم منتخب نیز روزهای جمعه در این مکان تمرین می‌کنند. به دلیل دارا بودن خوابگاه در این مکان، روزهای جمعه مسابقات تیم‌های منتخب برگزار می‌شود.

دبیر هیئت کشتی استان اصفهان، اضافه کرد: در روزهای هفته نیز سانس‌های استعدادیابی و شهرستان در سالن تجدد برگزار می‌شود. به دلیل دارا نبودن سکو، خانه تجدد قابلیت برگزاری مسابقه ندارد. در زمان مسابقات خوابگاه و محل تمرینات تیم‌ها در این مکان است و مسابقات در خانه پوریای ولی خواهد بود.

قائدی درباره برگزاری کلاس‌های استعدادیابی و آموزشی در استان گفت: بنا بر محل زندگی افراد، کلاس‌های آموزشی در ناحیه‌های مختلف شهر برگزار می‌شود. سه راه حکیم‌نظامی سالن ارتش، محله حسین‌آباد باشگاه حسین‌آباد، خیابان ملک‌شهر باشگاه کوثر، خیابان کاوه خانه کشتی و چهارراه تختی سالن ورزشگاه تختی برخی از مکان‌های برگزاری کلاس‌ها است.

وی درباره برگزاری مسابقات لیگ نونهالان استان، اظهار کرد: در ۱۵ سال گذشته لیگ کشتی اصفهان به طور کامل تعطیل شده بود. لیگ‌ کشتی نونهالان را با هدف بسترسازی کشتی راه‌اندازی کردیم. دور رفت این مسابقات روز جمعه برگزار می‌شود که شامل ۱۰ تیم کشتی آزاد و ۱۰ تیم کشتی فرنگی خواهد بود. میزبان هفته اول این مسابقات نجف‌ آباد و هفته دوم که دور برگشت خواهد بود در شاهین شهر برگزار می‌شود و رده‌بندی و فینال نیز در اصفهان برگزار خواهد شد.

منبع: ایسنا

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید