Ph6025.jpg

تیم ملی هاکی روی یخ ایران اردوی خود در پیست یخ ایران مال شروع می کند

on .

yeganebahramiروایت بانوی اصفهانی تیم ملی هاکی روی یخ از مسابقات آسیایی

یگانه بهرامی عضو تیم مستر آیس هاکی کلاب و فوروارد تیم ملی هاکی روی یخ بانوان ایران است و در مسابقات هاکی روی یخ بانوان قهرمانی آسیا و اقیانوسیه ۲۰۲۳ به مدال تیمی نقره دست‌یافت.

به گزارش نگاه اصفهان، آخرین دیدار ملی‌پوشان هاکی روی یخ کشورمان در رقابت‌های هاکی روی یخ بانوان قهرمانی آسیا و اقیانوسیه ۲۰۲۳ مقابل تیم تایلند برگزار شد و بانوان ایران با نتیجه ۳ بر یک بازی را به این تیم واگذار کردند و در نهایت برای نخستین‌بار نایب‌قهرمان آسیا شدند.

بانوان تیم ایران پس از شکست تیم‌های هند، کویت و قرقیزستان در مرحله مقدمانی و شکست تیم امارات در مرحله حذفی و شکست سنگاپور در نیمه‌نهایی برای نخستین بار توانستند به فینال این مسابقات صعود کرده و مدال نقره این مسابقات را کسب کنند.

مصاحبه اختصاصی نگاه اصفهان با یگانه بهرامی بازیکن تیم ملی هاکی روی یخ را به شرح زیر بخوانید:

عناوین و افتخارات ورزشی خودتون بفرمایید ؟

یگانه بهرامی متولد 1382 دیپلم تربیت بدنی، آیس هاکی(هاکی روی یخ) و اینلاین هاکی، فوروارد راست تیم ملی(right winger)

۶سال است اینلاین هاکی کار میکنم و ۲ سال است آیس هاکی را شروع کرده ام، عنوان نایب قهرمانی مسابقات آسیا و اقیانوسیه در اولین اعزام رسمی تیم ملی آیس هاکی(هاکی روی یخ) بانوان ایران در رشته آیس هاکی قهرمان اولین دوره لیگ برتر بانوان ایران در سال ۱۴۰۱ شدم که در این مسابقات برای تیم m.r شهرری بازی میکردم و در رشته اینلاین هاکی مقام سوم لیگ برتر بانوان در سال ۹۶ را دارم که در تیم شریفی اصفهان بازی میکردم و مقام سوم مسابقات قهرمانی کشور رده سنی جوانان در سال ۹۷ را نیز با حضور در تیم استان اصفهان حضور داشتم.

از بازی های اخیر بگویید اولین تجربه حضورتون در تیم ملی چطور بود ؟

با توجه به اینکه اولین تجربه تیم ملی ایران در مسابقات قهرمانی آسیا و اقیانوسیه بود توانستیم نتیجه خیلی خوبی را بدست آوریم .

من اولین اعزام رسمی خود را تجربه کردم که در هر ۶ بازی به میدان رفتم و توانستم ۳ گل ملی به ثمر برسانم و نسبت به اولین تجربه خود و سن کم نسبت به رقبا در مسابقات عملکرد خوبی داشته باشم.

 

سطح برگزاری مسابقات چطور بود؟

مسابقات از سطح کیفی خوبی برخوردار بود تیم هایی در این دوره از مسابقات شرکت کرده بودند که از لحاظ تجربه در این ورزش و امکانات از تیم ایران خیلی جلو تر بودند.

درست است که ما با نتایج پر گل از گروه خود صعود کردیم و با پیروزی در بازی های بعدی به فینال رسیدیم ولی این بخاطر تکنیک و مهارت بازیکنان ایرانی بود نه سطح آماتور بودن حریفانمان.

سطح کیفی تیم هایی که حضور داشتند چطور بود؟

تیم ها از سطح کیفی خیلی خوبی برخوردار بودند مخصوصا تیم های سنگاپور و تایلند و تیم ملی کشور خودمان ایران که عملکردی نزدیک بهم داشتیم.

نا گفته نماند که تمامی تیم های شرکت کننده بیشتر از یک دهه است که به این ورزش می پردازند و کشور ایران تنها با سه سال سابقه در ورزش هاکی روی یخ به این مسابقات اعزام شد.

دلیل اصلی موفقیت در این دوره از مسابقات فکر می کنید چی بوده؟

ما ۴ ماه اردو متمرکز داشتیم در پیست یخ ایران مال که تمرینات تخصصی زیر نظر فرزاد هوشیدری انجام می‌گرفت در این چند ماه یک کمپ تخصصی ۱۰روزه power skating زیر نظر David Minarik یک مربی از کشور اسلواکی برگزار شد که به بالا بردن سطح بازیکنان کمک زیادی کرد و دلیل اصلی موفقیت در این مسابقات تلاش و تمرین مداوم تمام بازیکنان تیم بود.

دلیل اصلی موفقیت خودتون در این رشته چی بود؟

دلیل اصلی موفقیت خودم تلاش و تمرینات مداوم و حمایت های مرضیه شریفی مربی من و حمایت های خانواده و مخصوصا مادرم .این رشته ورزشی به دلیل اینکه نسبت به سایر ورزش ها در بین مردم ناشناخته شده است و هیچ حمایتی از آن صورت نمی گیرد نیاز به انگیزه خیلی زیاد بازیکن و تمرین و تلاش های مداوم دارد.

اهداف و برنامه های آینده ورزشیتان به چه شکل است ؟

تیم ملی هاکی روی یخ ایران به زودی اردو های متمرکز خود را در پیست یخ ایران مال شروع خواهد کرد که در دوره بعدی مسابقات مدال خوشرنگ طلا را کسب کند و در صورت وجود شرایط به مسابقات جهانی اعزام شود. اهداف من و برنامه های آینده ام این است که بتوانم در این رشته ورزشی لژیونر شوم در تیم های برتر در کشور های مختلف در سطح جهان بازی کنم.

در پایان اگر صحبتی دارید بفرمایید ؟

صحبت خاصی نیست فقط جا داره تشکر کنم از آقای علی انصاری که اگر ایشون نبودن و اگر ایران مال نبود ما الان این نایب قهرمانی و کسب نکرده بودیم و تشکر کنم از آقای صدقی فرزاد هوشیدری و اویس حسن زاده که همه جوره این تیم و حمایت کردن زمانی که حتی ما هزینه اعزام هم نداشتیم.

خبرنگار: امیرعلی شفیعه

bahrami2

yaganebahrami3

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ویدیو

نخستین مانور مدیریت بحران در شهرک صنعتی بزرگ اصفهان

نطق نماینده مردم اصفهان در مجلس پیرامون تغییر پول ملی