Ph6025.jpg

مرجان سلحشوری بانوی قهرمان ایران با ۲۲ مدال برون مرزی

on .

ph1622مرجان سلحشوری قهرمان پومسه تکواندو بانوان گفت: همیشه تلاش می کنیم پرچم کشور عزیمان ایران را بالا ببریم و وقتی پرچم کشورت به اهتزاز در می آید حسی توصیف نشدنی تمام وجود را می گیرد.

به گزارش نگاه اصفهان، مرجان سلحشوری بازیکن تیم ملی و قهرمان پومسه تکواند متولد ۷۵ اصالتا بختیاری و متولد اصفهان است که در مسابقات جهانی پومسه زنان ایران در کره جنوبی در بخش انفرادی رده زیر ۳۰ سال صاحب نشان نقره جهان شد.

او تاکنون توانسته ۲۲ مدال برون مرزی در بخش پومسه تکواندو بانوان را کسب کند. سلحشوری ۱۵ سال در رشته ورزشی تکواندو فعالیت دارد و ده سال از این مدت را در تیم ملی این رشته ورزشی با کسب مقام های مختلف گذرانده است.

مرجان سلحشوری در خصوص آخرین مسابقات جهانی که اردیبهشت ماه در کره جنوبی برگزار شد، گفت: مسابقات بصورت تک حذفی بود که با قرعه کشی مقابل حریفان قرار میگرفتیم، در بازی اول شرایط سخت است زیرا احتمال زیادی وجود دارد که سخت ترین رقیب برای رقابت در بازی های اول و دوم به ما برسد.

او برای رسیدن به فینال، در گام نخست با قرعه استراحت روبرو بود اما در ادامه برابر ماتشیچ از کرواسی به برتری رسید و سپس در مسابقه ای حساس از سد هونگ از ویتنام عبور کرد.

پیروزی برابر حریفی مکزیکی که قهرمان دوره گذشته مسابقات جهانی بود مرجان را به نیمه نهایی برد. نماینده پومسه بانوان در این مرحله کارین ریل از آمریکا را شکست داد.

سلحشوری در ادامه اضافه کرد: از ده نفر تیم اعزامی به مسابقات جهانی هفت نفر از استان اصفهان بودیم که همین نکته نشان دهنده قابلیت و استعداد بالای بانوان ورزشکار این استان در بخش پومسه تکواند است.

وی همچنین از حمایت هموطنان در صفحه مجازی شخصی اش که همواره انرژی مثبت به او میدادند و از هیأت تکواندو استان اصفهان و مسئولین ورزش کشور و استان بابت استقبال خوبی که داشتند  تشکر کرد.

سلحشوری در پایان اظهار داشت: میدانم در شرایط فعلی مسئولین ورزش هرچه از دستشان بر آمده برای ما گذاشتند اما خواهشمندم که نگاه ویژه تری به رشته تکواندو داشته باشند تا بتوانیم افتخارات بیشتری برای کشور در این رشته کسب نمائیم.

خبرنگار: امیرعلی شفیعه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ویدیو

نخستین مانور مدیریت بحران در شهرک صنعتی بزرگ اصفهان

نطق نماینده مردم اصفهان در مجلس پیرامون تغییر پول ملی