108388 477

نام نویسی داوطلبان انتخابات ۱۴۰۰ اینترنتی انجام می‌شود

on .

ph1475دبیر ستاد انتخابات کشور گفت: نام نویسی داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا به صورت الکترونیکی است.

سید اسماعیل موسوی اظهار کرد: طی توافقی که با شورای نگهبان، هیات نظارت مجلس شورای اسلامی و ستاد انتخابات کشور داشتیم، مقرر شد نام نویسی تمام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری، شورای اسلامی شهر و روستا، میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و میان دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری به صورت الکترونیکی انجام شود.

وی گفت: داوطلبان با مراجعه به سامانه وزارت کشور که تا آن زمان رونمایی می‌شود یا از طریق اپلیکیشن موبایلی که طراحی خواهد شد، کار نام نویسی را انجام و مدارک مورد نیاز را در این سامانه بارگذاری خواهند کرد و تنها برای تایید نهایی ثبت نام شان در وزارت کشور و یا فرمانداری و بخشداری حضور پیدا می‌کنند که این حضور و مراجعه در ظرف مدت زمان خیلی کوتاهی صورت می‌گیرد و ثبت نامشان نهایی می‌شود.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور افزود: بنابراین نام نویسی اولیه تمام داوطلبان به صورت الکترونیکی انجام می‌شود و یا از طریق اپلیکیشن موبایلی خواهد بود و حضورشان در ستاد انتخابات یا فرمانداری صرفا برای تایید نهایید است.

وی گفت: داوطلبان ریاست جمهور بعد از نام نویسی الکترونیکی برای تایید نهایی به وزارت کشور مراجعه می‌کنند و داوطلبان شورای اسلامی شهر و روستا، میاندوره‌ای مجلس شورای اسلامی و میاندوره‌ای مجلس خبرگان رهبری نیز برای تایید نهایی به فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها مراجعه خواهند کرد.

موسوی با بیان اینکه اصلاح قانون و تدارک سازوکار‌های دو روزه شدن انتخابات فراهم نشد افزود: شعبه‌های اخذ رای را در انتخابات ۱۴۰۰ افزایش خواهیم داد.

وی درباره آخرین وضعیت الکترونیکی شدن انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ نیز گفت: این امکان برای ما مهیاست که فرایند رای گیری را الکترونیک و از بسیاری از خطا‌ها و تخلفات پیشگیری کنیم تا سلامت انتخابات بیش از پیش تامین شود.

موسوی افزود: ما برای ساختن صندوق‌های رای الکترونیک به چند ماه وقت نیاز داریم که اگر زودتر تکلیف این موضوع روشن می‌شد و توافقات صورت می‌گرفت، امروز راحت‌تر می‌توانستیم مقدمات کار را فراهم کنیم.

دبیر ستاد انتخابات کشور گفت: خوشبختانه اکنون به تعداد شعب اخذ رای در سراسر کشور دستگاه احراز هویت داریم و با دقت بالا و سرعت بالا افراد رای دهنده را شناسایی و امکان شرکت شان در انتخابات را فراهم می‌کنیم.

منبع:صداوسیما

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ویدیو

گوشه ای از فعالیت های کادر درمان

احداث قطار شهری شاهین شهر - اصفهان با سرعت در حال اجراست