108388 477

رعایت پروتکل بهداشتی همچنان مورد توجه همه قرار گیرد

on .

ph1412استاندار اصفهان گفت: هنوز در دنیا رفتار ویروس کرونا شناسایی نشده است به همین دلیل باید اصل بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی باشد.

عباس رضایی اظهار کرد: مهم‌ترین مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا مانند جلسات قبل رعایت پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، شست و شوی مکرر دست‌ها و رعایت فاصله گذاری اجتماعی بود.

وی افزود: بسیاری از واکسن‌ها پس از مدتی به دلیل تغییر ماهیت یا جهشی که عامل بیماری‌زا ایجاد می‌کند کارایی خود را از دست می‌دهد.

رضایی گفت:  دانش آموزان هنرستانی می‌توانند برای دروس عملی خود در محل آموزش حضور یابند و کادر اداری و اجرایی مدارس در مناطق قرمز می‌توانند بر سرکار خود حاضر شوند.

وی بیان کرد: در وضعیت آبی تمامی مشاغل مجاز به فعالیت هستند، همچنین در مناطق با وضعیت آبی اگر تعداد دانش آموزان یک مدرسه زیر ۵۰ نفر باشد مدارس بازگشایی خواهند شد.

استاندار اصفهان افزود: اما اگر مدارس بالای ۵۰ دانش آموز داشته باشد در مناطق آبی پایه‌های اول و دوم ابتدایی به شرط برگزاری کلاس با کمتر از ۱۰ دانش آموز می‌توانند فعالیت خود را انجام دهند.

رضایی گفت: تاکنون وضعیت شهرها به لحاظ شیوع ویروس کرونا در رنگ‌های زرد، نارنجی و قرمز قرار می‌گرفت اکنون رنگ آبی به این رنگ‌ها اضافه شده است.

وی ادامه داد: وضعیت آبی شهرها در حد فاصل زرد و سفید مشخص شد، اگر میزان بستری در هر شهر در هر صد هزار نفر ۲ نفر بود آن شهر در وضعیت آبی قرار می‌گیرد.

استاندار اصفهان خاطر نشان کرد: مقرر شد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه‌های علوم پزشکی با شرط سقف بودجه با صرفه جویی برای پرداخت حقوق پرسنل خدماتی قراردادی که از ردیف مرکزی پرداخت نمی‌شود، هزینه کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ویدیو

گوشه ای از فعالیت های کادر درمان

طرح تثبیت قیمتها در مجلس