108388 477

مکتب حاج قاسم برای جوانان به زبان خودشان بازگو شود

on .

ph1462استاندار اصفهان گفت: مکتب حاج قاسم سلیمانی باید با بهره‌گیری از ظرفیت‌های هنری برای جوانان و نوجوانان و به زبان خودشان بازگو شود.

عباس رضایی در نشست بررسی برنامه‌های ستاد دهه فجر و دهه بصیرت استان افزود: تولید محتوا در باره حاج قاسم سلیمانی باید متناسب با مخاطب باشد لذا مخاطب‌شناسایی در این زمینه ضروریست.

وی ادامه داد: هرچه از زمان شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی بیشتر می‌گذرد ویژگی‌های این شهید بیشتر مشخص‌ می‌شود و خلوص او نزد آحاد مختلف جامعه بیشتر تجلی پیدا می‌کند.

رضایی گفت: شهادت سردار سلیمانی از یکسو برای جامعه غبطه‌آور است که چرا فرصت استفاده بیشتر از او را ندارد اما از سوی دیگر برای خود او سعادت ابدی به همراه آورد زیرا او مردی بود که لیاقت چنین مُردن خدایی را داشت.

استاندار اصفهان با اشاره به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب تصریح کرد: در برنامه‌ها و شعارها باید هم و غم همگان مبتنی بر دوری از مسائل حاشیه‌ای و تکیه بر وحدت باشد زیرا دشمن تلاش می‌کند تا از کاه، کوه بسازد.

وی دلیل اصلی مشکلات امروز جامعه را تحریم‌ها ناجوانمردانه استکبار و بخشی را هم ناشی از شیوع شیوع ویروس کرونا دانست و تصریح کرد: بر همین اساس از یکسو  باید ظلم و ستم استکبار برای مردم تشریح و از سوی دیگر در برنامه‌ها و فعالیت‌ها، روح امید به جامعه تزریق شود.

استاندار اصفهان با اشاره به خواست و تلاش حاج قاسم سلیمانی در برآورده کردن نیاز مردم و رفع مشکلات همگانی اضافه کرد:  اگر هم و غم ما کمک‌های مومنانه باشد هم موجبات شادی دل مومنان و هم موجب شادی روح پاک حاج قاسم سلیمانی شده‌ایم.

رضایی تصریح کرد: در این ایام باید با استفاده از تجارب دستگاه‌های مختلف و استان‌های دیگر از کلیه ظرفیت‌های موجود به نحو احسن استفاده شود و همانطوریکه از اصفهان انتظار می‌رود خلاقیت و میدانداری خود را در این ایام به منصه ظهور برساند.

استاندار اصفهان با پیشینه همراهی و رفاقت صمیمانه حاج احمد کاظمی و حاج قاسم سلیمانی نیز اشاره کرد و گفت: این از ویژگی‌هایی بارزی است که در این ایام با سالگرد شهادت این ۲ شهید مناسبت دارد و لازم است بر آن نیز تاکید شود.

وی اضافه کرد: فرمانداری‌ها، ظرفیت فرهنگی شهرداری‌ها، دفاتر سازمان تبلیغات، ظرفیت‌های سپاه و بسیج و تبلیغات دینی در ایام فاطمیه و شهادت حضرت زهرا(س) بسیج شده‌اند تا برنامه‌های شایسته‌ای در این ایام برگزار شود.

استاندار اصفهان تصریح کرد: در این ایام برنامه‌های متعددی از جمله جمع‌آوری و توزیع کمک‌های مومنانه، آزادی ۱۱۰ زندانی جرایم مالی غیرعمد، مسابقات فرهنگی، تولید و توزیع محصولات رسانه‌ای در قالب صوتی، تصویری و متنی، رونمایی از تندیس حاج قاسم سلیمانی در یکی از مسابقات فوتبال، حرکت دوچرخه‌سواران از اصفهان به سمت مرقد شهید سلیمانی از جمله این برنامه‌هاست.

برنامه‌های شایسته‌ای برای سالگرد حاج قاسم اجرا خواهیم کرد

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان(عج) استان اصفهان گفت: حضور مسؤولان در این جلسه باعث امیدواری ما می‌شود و اینکه مسؤولان نگران موضوعات ارزشی هستند بسیار مهم است، بنابه فرمایشات مقام معظم رهبری زنده‌نگه داشتن یاد و نام شهدا کمتر از شهادت نیست؛ این وحدت میان مسؤولان باید به گوش دشمنان برسد.

سردار مجتبی فدا اظهار داشت: مراسم‌های خوبی در خور شأن سردار سلیمانی برگزار خواهد شد؛ همچنین نباید یاد و خاطره جانباختگان هواپیمای اوکراین نیز فراموش شود.

وی افزود: توصیه می‌کنم که مشارکت مردم را به عرصه ظهور برسانیم، اگر امکانش بود با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مراسمی برگزار شود؛ مردم آماده مشارکت هستند، مراسم‌های همچون دعای ندبه، برپایی ایستگاه‌های فرهنگی و اقداماتی از این دست انجام شود تا شاهد مشارکت‌های مردمی با حفظ پروتکل‌های بهداشتی باشیم، با هماهنگی دستگاه‌های مختلف امیدواریم مراسمی در خور شأن شهدا برگزار شود.

همچنین رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان در حاشیه این مراسم اظهار داشت: نهم تا ۱۹ دی به عنوان دهه بصیرت و میثاق با ولایت با شعار بصیرت فاطمی و مقاومت علوی نامگذاری شده است، در این دهه برنامه‌ریزی خوبی صورت گرفته است.

محمدعلی احمدی ادامه داد: توجه ویژه‌ای با راهنمایی سردار فدا انجام داده‌اند، به وصیت‌نامه سردار قاسم سلیمانی در این دهه انجام شده است؛ سلامت محوری، مردمی بودن، فراگیری، وحدت آفرینی، بهره‌گیری از رسانه و فضای مجازی و اجرای برنامه‌های متناسب با زمان شهادت حضرت فاطمه (س) از جمله مهمترین محورهای این دهه است.

وی افزود: با توجه به مصادف شدن دهه فجر با تولد حضرت زهرا (س)، بصیرت افزایی، امید آفرینی، دشمن شناسی، از جمله مهم‌ترین محورهای برنامه‌ریزی برای دهه فجر است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ویدیو

گوشه ای از فعالیت های کادر درمان

طرح تثبیت قیمتها در مجلس