108388 477

مدارس اصفهان تا مهر به اینترنت رایگان دست می‌یابند

on .

ph1394رئیس فناوری اطلاعات و ارتباطات اداره‌کل آموزش و پرورش اصفهان گفت: مدارس شهری و روستایی این استان تا اول مهر به اینترنت رایگان دسترسی پیدا می‌کنند.

حمیدرضا خردمند در گفت و گو با ایرنا افزود: براساس تفاهم نامه بین وزارت آموزش و پرورش و فناوری اطلاعات و ارتباطات و اقدامات شرکت مخابرات و با توجه به اختصاص بخشی از آموزش‌ها از طریق آنلاین و در فضای مجازی، این مهم از ماه گذشته در دستور کار قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: بر این اساس تاکنون ۹۰ درصد مدارس روستایی استان از مجموع یکهزار و ۴۰۰ مدرسه به اینترنت رایگان دسترسی پیدا کردند.

رئیس فناوری اطلاعات و ارتباطات اداره‌کل آموزش و پرورش اصفهان ادامه داد: حتی در مناطق روستایی که امکانات استفاده از اینترنت شرکت مخابرات نبود از شرکت‌های همراه اول و ایرانسل برای رفع این مشکل کمک گرفته شد.

به گفته وی در مدارس شهری استان حدود ۹۸ مدرسه تاکنون از خدمات اینترنت رایگان بهره‌مند شدند و مابقی تا اول مهر به این امکان دست می‌یابند.

خردمند یادآور شد: همچنین براساس این تفاهم نامه عنوان شد که هیچ مدرسه‌ای به دلیل کمبود تجهیزات شامل مودم و یا قطعی تلفن بخاطر بدهی از این امکان محروم نماند که این مهم نیز در استان در دستور کار قرار گرفته است.

وی یادآور شد: با هماهنگی و همکاری صورت گرفته با اداره مخابرات در تلاش هستیم تا ادارات نواحی و مناطق به فیبر نوری تجهیز شوند تا از سرعت اینترنت و پهنای باند بالاتری استفاده کنند.

رئیس فناوری اطلاعات و ارتباطات اداره‌کل آموزش و پرورش اصفهان درباره بحث رایگان شدن استفاده دانش‌آموزان از شبکه آموزشی شاد گفت: اقدامات برای عملی شدن این بحث که توسط رییس‌جمهوری مطرح شد در سطح وزارتخانه در دست بررسی است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ویدیو

گوشه ای از فعالیت های کادر درمان

سیگار، قلیان و معضل جوانان امروز