108388 477

برگزاری عزاداریهای محرم با رعایت دستور العملهای بهداشتی

on .

ph1358استاندار اصفهان گفت: مراسم سوگواری امام حسین(ع) در تمامی شهرها و روستاها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

عباس رضایی در حاشیه ستاد ملی مقابله با کرونا که با حضور رییس جمهوری به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد با اشاره به برگزاری ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان اظهار کرد: اعضای ستاد مقابله با کرونا در همه استان‌ها و از جمله در ستاد ملی شیفته و عاشق سرور و سالار شهیدان اباعبدالله هستند.

رضایی افزود: در شهرهایی که وضعیت قرمز دارند با اعمال دستورالعمل خاص مراسم سوگواری اجرا می‌شود و در شهرهایی با وضعیت زرد و نارنجی رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید مدنظر قرار گیرد.

وی گفت: در صورت امکان این مراسم در فضای باز برگزار شود و تا جای ممکن نذورات به صورت خام توزیع شود و اگر محدودیت شرعی دارد و وقفی است که باید پخته شود در قالب بسته بندی صورت گیرد و از خوردن غذا در حسینیه پرهیز شود.

استاندار اصفهان افزود: امروز مهم‌ترین و اصلی‌ترین مساله در ستاد ملی مقابله با کرونا درخواست از مردم جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی، جلوگیری از تجمع، ترک جلسات بی جهت و استفاده از ماسک بود.

وی تصریح کرد: از آن جایی که استان اصفهان مدعی پایتخت فرهنگ و تمدن است باید حداقل ۹۰ درصد از مردم از ماسک استفاده کرده و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

رضایی با اشاره به برگزاری کنکور خاطرنشان کرد: برگزاری کنکور با تدابیر اندیشیده شده و توجه به سلامت داوطلبان در موعد مقرر برگزار می‌شود.

استاندار اصفهان گفت: امسال با توجه به شرایط ویژه کنکور به مدت چهار روز و با رعایت فاصله یک و نیم متر و افزایش تعداد مراقبان برگزار خواهد شد.

به گفته رضایی داوطلبانی که با ویروس کرونا دست و پنجه نرم می‌کنند در اتاق‌های مخصوص می‌توانند آزمون خود را بدهند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید