108388 477

اسکن مخزن ذخیره نفت خام در منطقه اصفهان به روش غیر مخرب

on .

ph971برای نخستین بار در شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران کف مخزن اصلی ذخیره نفت خام در مرکز انتقال نفت شهید آل خمیس امیدیه (شماره 1 مارون ـ اصفهان) به روش غیر مخرب MFL تست و اسکن شد.

 

 

 

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط و مخابرات نفت ایران ـ منطقه اصفهان، سید کاظم بحرینی رئیس بازرسی فنی در اینباره گفت: برای نخستین بار در شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران حدود 5 هزار متر ورق های کف مخزن نیم میلیون بشکه ای شماره T2 مرکز انتقال نفت شماره 1 مارون ـ اصفهان با استفاده از تکنولوژی جدید بازرسی و تست غیر مخرب (MFL) اسکن شد.

وی ادامه داد: پیش از این جهت تشخیص وضعیت خوردگی کف مخازن از روش های سنتی و چشمی استفاده می شد که ضمن طولانی شدن فرآیند تعمیرات، از کیفیت و دقت لازم نیز برخوردار نبود.

رئیس بازرسی فنی اضافه کرد: همچنین این روش جایگزینی برای انجام تست های مخرب کوپن برداری اتفاقی از ورق های کف مخزن، جهت شناسایی عیوب بیرونی (زیرین کف) بوده و ریسک احتمال مغفول ماندن این عیوب و عیوب غیر چشمی دیگر را به شدت کاهش می دهد و حصول اطمینان از صحت رفع اشکالات و تعمیرات اساسی مخزن را به نحو چشمگیری افزایش می دهد.

بحرینی در پایان اظهار داشت: این پروژه به مدت 15 روز و با همکاری واحد مکانیک و بازرسی ستاد انجام و موقعیت دقیق نقاط دارای خوردگی مخزن فوق جهت انجام عملیات تعمیرات به پیمانکار پروژه اعلام شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید