108388 477

هدف اصلی تولید و اقتصاد، رفاه و سلامت مردم است

on .

هدف اصلی تولید و اقتصاد، رفاه و سلامت مردم استاستاندار اصفهان گفت: هدف اصلی تولید و اقتصاد، رفاه و سلامت مردم است که مدیریت استان به دنبال تحقق آن است.

 

 

 

عباس رضایی در نشستی با تولید کنندگان و فعالان اقتصادی شهرک صنعتی بزرگ اصفهان با بیان اینکه متاسفانه بانک‌ها نتوانسته‌اند همراه و همکار تولید کنندگان باشند اظهار داشت: سال گذشته ۱۶ هزار میلیارد تومان از پول استان اصفهان توسط بانک‌های خصوصی در سایر استان‌ها سرمایه گذاری شد در حالی‌که صنعتگران نیازمند این پول برای رونق تولید هستند.

 وی با بیان اینکه همه فعالیت‌هایی که در استانداری انجام می‌شود در راستای رفع موانع تولید است، در همین راستا بسته‌های حمایتی تهیه شده است، افزود: بسته حمایتی مالیاتی و تامین اجتماعی در شورای گفت‌و گوی دولت و بخش خصوصی به تصویب رسیده و به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شده‌است، همچنین بسته حمایتی کار و رفاه اجتماعی نیز هفته آینده در این شورا بررسی می‌شود.

استاندار اصفهان گفت: مشکلات این شهرک صنعتی به دو دسته بزرگ تقسیم می‌شود که ۹۰ درصد آن، مشکلات بانکی است و بیشتر صنعتگران از نبود اعتبارات گله‌مند بودند که پیگیری‌های لازم برای حل آن را انجام می‌دهیم.

وی افزود: همچنین بخش عمده ای از مسائل شهرک صنعتی بزرگ اصفهان مشکلات محیط زیستی است، اگر محیط زیست پافشاری‌هایی دارد فقط برای حفظ سلامت مردم است.

رضایی اضافه کرد: هدف اصلی تولید و اقتصاد، رفاه و سلامت مردم است بنابراین نباید در فرآیند رونق بخشی به تولید، سلامت مردم را به خطر اندازیم حتی تولیدکنندگان نیز باید حساسیتشان را بر این مسئله بیشتر کنند.

استاندار اصفهان گفت: هوای پاک حق مسلم مردم اصفهان است و ما اجازه نمی‌دهیم صنایع آلاینده، بر آلودگی هوا بیفزایند.

وی افزود: هر هفته در روزهای یکشنبه از ساعت ۱۵ تا ۱۸ بدون وقت قبلی اماده شنیدن مشکلات صنعتگران هستیم و مدیران دستگاه‌های اجرایی نیز در این روز با ما همکاری لازم را دارند تا بتوانیم مشکلات را حل کنیم.

استاندار اصفهان یادآور شد: اینکه سران سه قوه جلساتی را برای تسریع در جهت رفع موانع تولید تشکیل می‌دهند و مصوباتی را برای تسهیل و رفع موانع تولید مطرح می‌کنند نشانه توجه ویژه مسئولان ارشد کشور به این موضوع است.

وی با بیان اینکه بانک‌ها هنوز قوانین زمان جنگ اقتصادی را عملیاتی نکرده اند، گفت: باید خود را با شرایط جنگ وفق دهیم، در همین راستا از رییس کل بانک مرکزی تقاضا کردم تمام شرایط بانکی را برای رونق تولید، تسهیل کند.

رضایی افزود: هدف از دعوت رییس کل بانک مرکزی، شنیدن دغدغه‌ها و مشکلات صنعتگران اصفهان بود که میسر شد.

در این جلسه حسینعلی حاجی دلیگانی، نماینده مردم شاهین‌شهر و برخوار در مجلس شورای اسلامی، در ارتباط با مشکلات به وجود امده از بهره مرکب، می‌گوید: بهره مرکب جنگ با خدا است مجلس تا کنون در این جهت اقداماتی را انجام داده است اما مصوبه جدید مجلس روز سه شنبه ارائه شد و رییس کل بانک مرکزی نیز برای اجرای آن پیشقدم شده است.

وی می‌افزاید: بر اساس این مصوبه اشخاص حقیقی که تا ۵۰۰ میلیون تومان وام گرفته اند و اشخاص حقوقی تا دو میلیارد تومان، شامل سود مرکب در گذشته از ابتدای سال ۱۳۹۳ شامل نمی‌شوند و قرار شده است بانک مرکزی به فوریت این مصوبه را به بانک‌های عامل ابلاغ کند.

نماینده مردم شاهین‌شهر و برخوار در مجلس شورای اسلامی در خصوص مشکلات شهرک صنعتی بزرگ اصفهان به درخواست‌های سرمایه‌گذاران شهرک شمال از اداره کل راه و شهرسازی اشاره کرد و گفت: بهتر است اداره جاده دسترسی شهرک شمال به اتوبان اصفهان – تهران در مدیریت شرکت شهرک‌های صنعتی باشد، تقاطع غیر هم‌سطح  از سه‌راهی پلیس‌راه شاهین‌شهر به اتوبان علویجه متصل و یک دهنه زیرگذر از انتهای جاده اختصاصی شهرک صنعتی شمال به شاهین‌شهر در نزدیکی بیمارستان گلدیس این شهر احداث شود.

حاجی دلیگانی می‌افزاید: انتهای جاده ای که از شهرک فناوری به اتوبان آزادگان وصل می‌شود روبه روی آخرین خیابان شهرک گلدیس است، سه سال پیش قرار شد، یک پل غیر همسطح طراحی شود و به صورت مشارکتی بین شهرداری، شرکت شهرک‌ها و راهداری ساخته شود، اگر این پل احداث شود، مشکل مردم گلدیس نیز حل شده، همچنین مسیر شهرک به گلدیس بیش از هشت کیلومتر نزدیک‌تر می‌شود.

وی از اداره کل راه و شهرسازی درخواست کرد به طرح پل غیرهمسطح روبه‌روی پلیس راه در وزارت راه و شهرسازی داده شد، اما اجرایی نشده است، طرح تقاطع غیرهمسطح از جاده کنار گذر غرب تا سه راهی پلیس راه وهمچنین بررسی مشکلاتی که در دسترسی‌ها به این شهرک با توجه به دو بانده بودن جاده وجود دارد مساعدت لازم را به عمل آورد.

هدف اصلی تولید و اقتصاد، رفاه و سلامت مردم است

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید