108388 477

خرید خدمت سربازی از لایحه بودجه سال ۹۸ حذف شد

on .

سزبازی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، گفت: خرید خدمت سربازی بی‌عدالتی است و باعث می شود که سربازی فقط برای طبقه پایین باشد.

 

 

  

مهرداد بائوج لاهوتی با اشاره به جزییات لایحه بودجه سال ۹۸، اظهار کرد: در لایحه بودجه سال آینده جریمه ریالی مشمولان غیبت خدمت سربازی دیده نشده است و این مقررات تا پایان سال ۹۷ اجرایی می شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس ادامه داد: خرید خدمت سربازی نوعی بی عدالتی بوده است و قانون مربوطه این باب را باز کرده بود که افراد چند وقتی به خدمت سربازی نروند و سپس با پرداخت پول از زیر بار رفتن به سربازی شانه خالی کنند.

این نماینده مجلس با تاکید بر تبعیض آمیز بودن خرید خدمت سربازی، اظهارکرد: از سوی دیگر با پرداخت جریمه غیبت سربازی، خدمت سربازی فقط طبقات پایین جامعه را دربر می‌گرفت زیرا آنها توان خرید خدمت را نداشتند.

وی گفت: طبقات ثروتمند جامعه بعد از تفریح در خارج از کشور، با پرداخت ۵۰ میلیون تومان از رفتن به سربازی معاف می شدند اما جوانان طبقه پایین جامعه مجبور به رفتن به سربازی بودند، اعتقاد دارم خرید خدمت سربازی بی عدالتی بود که دولت در لایحه بودجه سال ۹۸ آن را حذف کرده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس افزود: دولت برای جبران کسری بودجه خود این موضوع را در لایحه قرار نداده اما ممکن است در کمیسیون تلفیق این موضوع دیده شود هر چند که نظر شخصی بنده این است که دولت کار درستی برای حذف خرید خدمت از لایحه بودجه انجام داده‌است.

طرح خرید سربازی در لایحه بودجه ۹۸ حذف شد ضمن آنکه درآمد حاصل از صدور انواع کارت معافیت دائم مشمولان وظیفه از خدمت سربازی، یکی از بندهای درآمدی لایحه بودجه سال آینده بود که نسبت به امسال تغییری نکرده است.

منبع:ایمنا

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید