Ph6025.jpg

فقر اقتصادی،حاصل اتاق فکر نفوذی های پشت پرده جریان اقتصادی است

on .

keihanian1دبیرکل جمعیت حامیان حامیان انقلاب اسلامی گفت: ما معتقدیم فقر اقتصادی امروز، حاصل عملکرد غیر مدبرانه و حاصل اتاق فکر پشت پرده نفوذی های جریان اقتصادی کشور است.

به گزارش نگاه اصفهان، علی کیهانیان در جلسه معارفه دبیر جمعیت حامیان انقلاب اسلامی شهرستان شاهین شهر و میمه به شرایط اقتصادی کشور اشاره کرد و گفت: متاسفانه ما در طول ۴۳ سال به نقطه ای که در تراز نظام مقدس جمهوری اسلامی برای ارائه خدمت به مردم در نظام اقتصادی آرمان های انقلاب بود، نرسیدیم.

وی به مثلث طلایی نظام سیاسی اشاره کرد و گفت: مثلث طلایی با ۳ ضلع فرهنگ، امنیت و اقتصاد در هر نظام سیاسی تعریف شده است و متاسفانه با تغییر مؤلفه های فرایند های رسیدن به اقتصاد مطلوب توسط نفوذی‌ها، اکوسیستم اقتصادی در کشور دچار ضعف شده که حاصل آن ایجاد فقر اجتماعی و فقر اقتصادی در جامعه کنونی شده است.
دبیر کل جمعیت حامیان حامیان انقلاب اسلامی با بیان مثالی که در اقتصاد نقش دارد گفت: تولید محصول ما از مواد اولیه تا رسیدن به دست مصرف کننده یک گردش کار دارد که از مواد اولیه ورودی کارخانه آغاز و بعد از فرآیند تولید به بنکدار و بعد عمده فروش و سپس تک فروش و خرده فروش می رسد، اما ما در جامعه می بینیم که این نظام اقتصادی در هیچ شهرستانی و حتی در پایتخت رعایت نمی شود.
کیهانیان ادامه داد: تمام مراکزی که موظف به بنکداری هستند خرده فروشی هم می کنند، به عنوان مثال بازار بزرگ تهران که در حال حاضر باعث تجمع افراد، تردد غیرضروری و اقتصاد کاذب شده است که پیامد آن رکود اقتصادی در خیابان ها و خرده فروشی ها شده است.
وی بیان داشت: با این روند تخلف زیاد می‌شود و افراد وادار به کم فروشی و جبران بسیاری از هزینه های گزاف می‌شوند که سیستم ها و تحولات محیط درون و بیرون کشور تحمیل کرده اند و بنابراین اگر در نظام اقتصادی کشور مواد اولیه در اختیار کارخانه‌دار گذاشته و تولید انجام شود و سپس به دست بنکدار برسد و کارخانه تک فروشی نداشته باشد به مراتب سیستم توزیع تعریف و دست رابطه ها کوتاه می‌شود و در پی آن به یک اکوسیستم مطلوب برای اینکه این اقتصاد به شکل عادلانه تقسیم شود می رسیم.
دبیرکل جمعیت حامیان حامیان انقلاب اسلامی تاکید کرد: تصمیمات کلان در کشورحاصل عملکرد مسئولین اثرگذار دستگاه های اقتصادی هستند.
وی در ادامه به بورس کشور اشاره کرد و گفت: اگر محصولی به مزایده و مناقصه گذاشته شد بدانید که در آن اقتصاد بی‌ثباتی و رانت وجود دارد، به عنوان مثال اگر خوراک عمومی مردم مثل برنج در بورس گذاشته شود بی ثباتی در قیمت آن پررنگ می شود مثل قطعه طلایی که هر لحظه قیمت آن را از تابلوهای بورس می خوانند و این یعنی رکود و توقف اقتصاد یعنی بی ثباتی قیمت ها، سیمان مثال دیگری در این رابطه است که متاسفانه با اینکه جایگاهی در بورس ندارد اما در صف های آن قرار گرفته است که در پی آن نرخ مسکن دچار بی‌ثباتی شده است، پس بنابراین سیاست گذاری در بورس که توسط سازمان برنامه و بودجه صورت گرفت ردپای نفوذ در نظام اقتصادی به عینه دیده می شود، تخصیص مالیات در گردش مالی دستگاه پوز یکی از مولفه های نفوذ ردپای بیگانگان و اخلالگران اقتصادی در نظام اقتصادی ما است که در هیچ جای دنیا به گردش مالی مالیات تعلق صورت نمی گیرد.
گفتنی است در این جلسه سید هادی حسینی به عنوان دبیر جمعیت حامیان انقلاب اسلامی شهرستان شاهین شهر و میمه معرفی شد.hosseini22

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ویدیو

نخستین مانور مدیریت بحران در شهرک صنعتی بزرگ اصفهان

نطق نماینده مردم اصفهان در مجلس پیرامون تغییر پول ملی