Ph6025.jpg

مدیرانی که به تولید کشور ضربه بزنند، تحت پیگرد قرار می‌گیرند

on .

tolidiمعاون قضایی دادستان کل کشور هشدار داد: دستگاه قضایی با مدیرانی که با هرگونه مانع‌تراشی یا سهل‌انگاری در رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی، قصد ضربه‌زدن به نظام تولید کشور را داشته باشند، برخورد جدی خواهد کرد.

سعید عمرانی روز دوشنبه در بازدید از برخی واحدهای تولیدی اصفهان افزود: این مدیران یا نفوذی هستند یا در زمین نفوذی‌ها بازی می‌کنند.

وی اظهار داشت: در دولت اسلامی و در زمانی که رهبر معظم انقلاب، فرمان پشتیبانی از تولید را داده‌اند، کسی حق ندارد در عرصه تولید کشور مانع‌تراشی یا سُستی کند.

دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی قوه قضاییه همچنین با اشاره به شیوه ارائه تسهیلات و بازپس‌گیری سخت آن توسط بانک‌ها افزود: گاهی احساس می‌شود بعضی بانک‌ها با محاسبه‌های خاص خود در ارائه تسهیلات به صاحبان صنایع شُعبده‌بازی می‌کنند، زیرا ما هر طوری هم که محاسبه می‌کنیم، متوجه نمی‌شویم فرمول ارائه تسهیلات و بستانکاری بانک‌ها، چگونه است.

وی خاطرنشان کرد: من نمی‌دانم بانک‌ها چگونه و از کجا دستور می‌گیرند که اینقدر قدرتمندند و از سویی شاکیان در حالی برای شکایت کردن ترغیب می‌شوند که اینکار برایشان هزینه دارد.

وی همچنین در بازدید از انبار اموال تملیکی اصفهان برای تعیین وضعیت کالاها تصریح کرد: نگهداری کالاها در انبار، بسترساز فساد است.

عمرانی با اشاره به رسوب و انباشت خودروهای سنگین در پارکینگ گمرک اصفهان گفت: نمی‌شود برای دریافت یک کُد، تعداد زیادی خودرو در زیر آفتاب و باران بماند تا از بین برود.

وی تاکید کرد: از همین حالا فرصتی برای ترخیص این خودروها مشخص می‌شود تا در پایان، یک دستگاه خودرو هم در این انبار مشاهده نشود.

معاون دادستان کل کشور در بازدید از یک کارخانه بلاتکلیف مانده تولید آرد در شهرستان شاهین شهر و میمه نیز اظهار داشت: دستگاه قضایی از این گونه واحدهای تولیدی حمایت جدی و کامل خواهد کرد و اطمینان داریم که از این پس سیلوها با حجم زیادی از آرد پُر می‌شود و مردم احساس آسایش و آرامش خواهند کرد.

به گزارش ایرنا، سفر یکروزه معاون قضایی دادستان کل کشور با هدف بررسی سریع مشکلات نظام تولید در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی صورت گرفت.

اصفهان دارای بیش از ۹ هزار واحد تولیدی کوچک و بزرگ است که سهم آن در صنعت کشور ۱۱ درصد است.

منبع: ایرنا

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ویدیو

نخستین مانور مدیریت بحران در شهرک صنعتی بزرگ اصفهان

اختتامیه مسابقات بین المللی اربابان سلاح در شاهین شهر اصفهان