Ph6025.jpg

مشترکان پرمصرف برق باید یارانه انرژی کمتری دریافت کنند

on .

barghعضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: باید مشترکان پرمصرف برق یارانه انرژی کمتری دریافت کنند و به میزان مصرف مازاد، هزینه بیشتری بپردازند.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به مصوبه هیئت دولت درباره افزایش پلکانی تعرفه برق مشترکان پرمصرف، اظهار داشت: مشترکانی که به صورت معقول برق مصرف می‌کنند، باید از یارانه برق بهره گیرند و در مقابل کسانی که مصرف زیاد داشته و اسراف می‌کنند، باید هزینه مصرف مازاد را پرداخت کنند.

وی بیان کرد: در این بین یک نکته ظریف وجود دارد و آن هم لزوم در نظر گرفتن بعد جمعیت در خانوار است که باید بررسی کارشناسی در این باره انجام شود. در واقع، باید بر اساس تعداد افراد در یک خانواده مصرف برق محاسبه شود، نه اینکه ملاک برای این کار کنتور برق و میزان اشتراک و یارانه تخصیص یافته باشد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: طبیعتاً مصرف برق در یک خانواده ۵ نفره بیشتر از یک خانواده دو نفره است، پس باید در محاسبه برق تعداد جمعیت خانوار هم دیده شود نه اینکه فقط ملاک کنتور برق باشد. همین وضعیت باید درباره مصرف آب شرب و گاز هم دیده شود.

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: افرادی که خارج از الگوی مصرف برق مصرف می‌کنند، باید یارانه کمتری دریافت کنند و به میزانی که افراد مصرف برق کمتری دارند، باید یارانه بیشتری بگیرند. در این محاسبات باید بعد جمعیت خانوار هم در نظر گرفته شود تا اگر فردی در خانوار پرجمعیت مشترک پرمصرفی بود، یارانه کمتری دریافت کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ویدیو

نخستین مانور مدیریت بحران در شهرک صنعتی بزرگ اصفهان

اختتامیه مسابقات بین المللی اربابان سلاح در شاهین شهر اصفهان