Ph6025.jpg

طرح ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در اصفهان در دستور کار قرار گرفت

on .

mantagheeghtesadiمعاون امور اقتصادی استانداری اصفهان گفت: طرح ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در راستای افزایش رونق اقتصادی و اشتغالزایی در استان، بعد از پنج سال باردیگر در دستور کار قرار گرفته است.

امیررضا نقش، عصر یکشنبه در دومین جلسه منطقه ویژه اقتصادی در شرق اصفهان افزود: اکنون بیش از ۱۲ سال از طرح احداث منطقه ویژه اقتصادی در چهار نقطه استان می‌گذرد که بدلایلی از جمله نبود عزم عمومی، به اجرا درنیامده است.

وی با بیان‌اینکه احداث منطقه ویژه اقتصادی در چهار نقطه استان همچون شاهین‌شهر، شهرضا، شرق اصفهان و شمال کاشان مطرح شده است، گفت: با توجه به بحران آب و مشکلات معیشتی، در زمان حاضر درصدد احداث هرچه سریعتر این منطقه در شرق اصفهان هستیم.

معاون امور اقتصادی استانداری اصفهان اعلام کرد: تاکنون دو جلسه برای راه‌اندازی هرچه سریعتر منطقه ویژه اقتصادی با مُجریان اصلی از جمله بخش خصوصی و محیط زیست گذاشته شده است تا ضمن رفع موانع با ایجاد هماهنگی بین دستگاهی، اجرای این طرح را شتاب بخشیم.

وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون زمینی به مساحت سه هزار و ۲۰۰ هکتار برای منطقه ویژه اقتصادی شرق اصفهان در نظر گرفته شده است که گام(فاز) نخست آن در زمینی به مساحت یک هزار و ۶۰۰ هکتار اجرایی می‌شود، گفت: برای اجرای هرچه سریعتر این طرح لازم است هر فاز آن را در مراحل جداگانه تعریف کنیم و به شکل فیلدهای ۱۵ هزار هکتاری به اجرا درآوریم.

نقش ادامه داد: در گام(فاز) نخست طرح، صنایعی باید مستقر شوند که به توسعه پایدار استان بینجامد که شناسایی این صنایع هم نیاز به بررسی بیشتر دارد.

وی گفت: بخش خصوصی بازوی اجرایی ماست که با هم‌افزایی آن با بخش دولتی می‌توانیم به بسیاری از طرح‌های خود در استان جامه عمل بپوشانیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان اظهار داشت: از چهار مجوز صادر شده برای ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در استان، مجوز منطقه ویژه اقتصادی در شرق اصفهان در اولویت بررسی قرار گرفته است.

به گزارش ایرنا، با راه‌اندازی منطقه ویژه اقتصادی در اصفهان برای بالغ بر سه هزار نیروی تحصیلکرده و جوان، اشتغال ایجاد می‌شود.

منطقه ویژه اقتصادی، منطقه‌ای است که در آن قوانین کسب و کار و تجارت با سایر نقاط کشور متفاوت است. این مناطق در داخل مرزهای کشور واقع شده و هدف آنها افزایش تراز تجاری، اشتغال، افزایش سرمایه‌گذاری، ایجاد شغل و مدیریت مؤثر است.

به منظور تشویق برپایی کسب و کار در منطقه اقتصادی، سیاست‌های مالی تعریف می‌شود که معمولاً شامل سرمایه‌گذاری، مالیات، تجارت، سهمیه بندی و مقررات کاری و گمرکی است.

منبع: ایرنا

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ویدیو

اختتامیه مسابقات بین المللی اربابان سلاح در شاهین شهر اصفهان

نخستین مانور مدیریت بحران در شهرک صنعتی بزرگ اصفهان