108388 477

۹ طرح زیربنایی برق در اصفهان به بهره برداری رسید

on .

ph1465بهره برداری از ۹ طرح زیربنایی برق اصفهان به صورت ویدئو کنفرانس با حضور رئیس جمهوری و استانداراصفهان و شماری از مسوولان استانی در پست برق هسنیجه این استان آغاز شد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای اصفهان، این طرح ها را شامل ایستگاه‌های توزیع، اتصالات فوق توزیع و اتصالات انتقال برشمرد و گفت: برای بهره برداری این طرح ها حدود ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

رسول موسی رضایی افزود: ایستگاه ۲۳۰ به ۶۳ کیلوولت لنجان، ایستگاه سیار ۶۳ کیلوولت شهر گز، ایستگاه سیار ۶۳ کیلوولت شهرک صنعتی بزرگ اصفهان، بخشی از اتصالات فوق توزیع پست کهندژ، اتصالات انتقال پست هسنیجه، اتصالات انتقال پست لنجان ، بخشی از اتصالات فوق توزیع پست لنجان و نیروگاه مقیاس کوچک ۱۰ مگاواتی سبز سپاهان از جمله این طرح‌هاست.

وی گفت: این پست با اعتباری معادل ۳۲۰ میلیارد تومان در زمینی به مساحت ۱۹ هکتار با ۲ قسمت ۴۰۰ و ۶۳ کیلوولت در مجاورت شهرک بزرگ صنعتی اصفهان یکی از پروژه های مهم و زیربنایی صنعت برق است.

وی این پست را یکی از پنج پستی ذکر کرد که با اعتبار بانک توسعه اسلامی و با هدف افزایش پایداری شبکه سراسری، کاهش افت ولتاژ مصارف صنعتی، تامین دیماند(تقاضای برق) مصرفی متقاضیان و مشترکان منطقه شمال اصفهان و افزایش قابلیت اطمینان برق رسانی به مشترکان به بهره برداری رسیده است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای اصفهان اضافه کرد: در این طرح که در مساحتی بالغ بر ۶.۲۵ هکتار در غرب اصفهان و در مجاورت شهرک صنعتی فولاد احداث و برای آن ۲۸۰ میلیارد تومان هزینه شد.

موسی رضایی اظهارداشت: این پست با هدف افزایش پایداری شبکه و تامین دیماند مصرف متقاضیان و مشترکان منطقه مرکزی اصفهان و تغذیه پست‌های ۶۳ فولاد آلیاژی، نوید منگنز، فولاد سپهر، شهرک فولاد، خمیر و کاغذ اترک، آجر نسوز آذر و زرین خودرو احداث شد و قابلیت اطمینان برق رسانی و تامین برق شهرک‌های صنعتی مجاور را دارد.

وی ادامه داد: این پست قابلیت تامین برق مشترکان صنعتی کشاورزی تجاری و خانگی را دارا خواهد بود.

‎موسی رضایی ظرفیت نیرو مقیاس کوچک را۱۰ مگاوات برشمرد و گفت: بخش خصوصی این طرح را حمایت مجری طرح نیروگاه‌های تجدیدپذیر و تولید پراکنده احداث کرده است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای، پست شهرک بزرگ صنعتی اصفهان را از جمله دیگر طرح‌های مهم برشمرد و افزود: با توجه به نیاز روز افزون استفاده از انرژی برق به خصوص در بخش صنعت و شهرک‌های صنعتی، تقاضای افزایش خرید بار مصرفی در شهرک بزرگ صنعتی اصفهان وجود داشت و بهره‌برداری از این طرح که برای آن ۱۰ میلیارد تومان هزینه شد قادر خواهد بود نیاز این بخش را مرتفع کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ویدیو

طرح تثبیت قیمتها در مجلس

گوشه ای از فعالیت های کادر درمان