108388 477

افتتاح ۱۸هزار پروژه در کشور با وجود تحریم‌ها

on .

مهدی جمالی‌نژادمعاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور گفت: علی رغم وجود تحریم‌ها امسال نیز چون سال‌های گذشته در هفته دولت پروژه‌های بسیار بزرگ کشوری از جمله ۱۸ هزار پروژه با اعتبار بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومان افتتاح شد.

به گزارش فارس، مهدی جمالی‌نژاد در حاشیه سفر یک روزه خود به کاشان اظهار داشت: امسال نیز مانند سال‌های گذشته با وجود شرایط سخت کشور بیش از ۱۸ هزار پروژه بزرگ ملی در کشور با اعتبار بالغ بر ۵۰ هزار میلیارد تومان افتتاح شد که علاوه بر اعتبارات دولتی مشارکت خیرین را نیز به دنبال داشت.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور عنوان کرد: حدود ۸۰ هزار پروژه نیمه تمام در کشور وجود دارد که نیازمند ۸۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار است که با اولویت قرار دادن اتمام پروژه‌های نیمه تمام در دولت تلاش می‌کنیم تا پایان سال به بهره‌برداری برسد.

جمالی‌نژاد با اشاره به اینکه خیرین نقش پررنگی در طرح‌های عمرانی ایفا می‌کنند، تصریح کرد: خیرین کشور به خصوص کاشان نقش مهمی را در یاری رساندن به دولت ایفا می‌کنند که در هفته دولت امسال حدود ۲۷۸ پروژه به دست افراد نیکوکار افتتاح می‌شود.

وی همچنین استان اصفهان را از نظر افتتاح پروژه در هفته دولت در جایگاه خوبی دانست و گفت: پروژه‌های این استان قابل توجه است که شهرستان کاشان با وجود خیرین زیاد توانسته با ۲۷۸ پروژه در رتبه نخست استانی قرار بگیرد که از این طرح‌ها ۲۵۷ طرح بهره‌برداری و ۲۱ طرح عملیات اجرایی آن در هفته دولت آغاز شده است.

جمالی نژاد همچنین پروژه‌های دهیاری و شهرداری‌ها را در کشور ۵ هزار طرح اعلام کرد که با توجه به کمبود بودجه رقم بالایی است و اظهار امیدواری کرد که هر چه زودتر شاهد درخشندگی بیشتر دهیاری‌ها و شهرداری‌های کشور خواهیم بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ویدیو

آئین نواختن زنگ بازگشایی مدارس استان اصفهان

آموزش حضوری اجباری نیست