108388 477

عزم دادگستری استان اصفهان در برخورد با متعرضین به شریان های حیاتی انرژی کشور

on .

dadgahمعاون دادستان اصفهان در دیدار مسئولین شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه بر عزم دادگستری استان در برخورد با متعرضین به شریان های حیاتی انرژی کشور تاکید کرد.

به گزارش شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران ـ منطقه اصفهان، سیاوش اورنگی مدیر منطقه به اتفاق معاون فنی، روسای حراست و روابط عمومی و کارشناس حقوقی منطقه با معاون دادستان استان اصفهان دیدار کردند.

در این دیدار مدیر منطقه اصفهان پس از تشریح وظایف و ماموریت های شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه در تامین خوراک پالایشگاه ها و اهمیت صیانت از شریان های حیاتی کشور، گفت: آسیب به خطوط لوله مواد نفتی علاوه بر وقفه در عملیات سوخت رسانی و تأمین خوراک پالایشگاه ها، هزینه و تبعات زیادی اعم از زیست محیطی، اجتماعی، سیاسی و جانی را بدنبال خواهد داشت.

اورنگی بیان داشت: بدلیل عدم بازدارندگی احکام صادره مرتبط با سارقین و متعرضین، شاهد افزایش تعرض به خطوط لوله می باشیم که تخریب زیرساخت ها را در پی دارد و در این رابطه لازم است احکام و قوانین اصلاح شود.

محمد محسنی اژیه معاون دادستان اصفهان با تأکید بر لزوم گسترش تعامل بین شرکت خطوط لوله و مخابرات منطقه اصفهان و دادگستری گفت: از این پس در ابتدای تشکیل پرونده های مرتبط سرقت از خطوط لوله مواد نفتی اطلاع رسانی صورت پذیرد، در خصوص بازدارندگی احکام صادره نیز این مسئله به صورت امنیتی دیده خواهد شد و تلاش می کنیم در این رابطه بدون هیچ گونه مماشاتی سخت گیری های بیشتری اعمال می شود.

وی اضافه کرد: پیشنهادات شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه اصفهان در جلسه مشترک با دادستان ها و مسئولین دادگستری های استان که به میزبانی منطقه اصفهان برگزار خواهد شد، مطرح و مصوب می شود.

در ادامه گزارشی از اقدامات واحد حراست منطقه و گشت های مستمر این واحد در طول مسیر خطوط لوله مواد نفتی و همچنین نحوه ارتباط حراست با قاضی کشیک مطرح و در مورد نمونه ای از پرونده های حقوقی در محاکم قضایی بحث و تبادل نظر شد.

گفتنی است، منطقه اصفهان با بیش از یک هزار و 100 کیلومتر خطوط لوله انتقال نفت خام و فرآورده های نفتی از مناطق مهم و استراتژیک شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران محسوب می شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ویدیو

آئین نواختن زنگ بازگشایی مدارس استان اصفهان

آموزش حضوری اجباری نیست