108388 477

سکه روی پله ۱۱ میلیون تومان نشست

on .

ph1363در اولین هفته مرداد ۹۹ بازار ارز با افزایش قیمت مواجه بود اما بازار سرمایه به روند نزولی خود همانند هفته گذشته ادامه داد.

بازار طلا و سکه نیز شاهد  افزایش چشمگیری  نبود علی رغم اینکه اونس جهانی با روند شتابان افزایش قیمت رو به رو بود اما بازار سکه  در اوایل هفته تحت تاثیر بازار ارز بود و نرخ آن با نوسان اندکی همراه بود ولی در اواخر هفته افزایش قیمت سکه و طلا شدت گرفت  . طلا با ۱۱.۷ و سکه ۱۰درصد رشد مثبت پربازده‌ترین بازار مالی بودند.

اما در میان بازار‌های مالی، کمترین سود نصیب سرمایه‌گذاران بورس شد؛ به این ترتیب بازار سرمایه با ۰.۱درصد رشد مثبت کم‌ بازده‌ترین بازار هفته اول مرداد ماه بود و سرمایه گذاران منتظر رشد بیشتر شاخص بازار سرمایه در روزهای آینده  هستند.

افزایش ۵۰۰ تومانی  دلار و یورو

در نخستین هفته مرداد ۹۹  بازار ارز با نوسان‌های شدید نرخ ارز مواجه نبود و در اولین روز هفته دلار با قیمت ۲۰ هزار و ۳۰۰ تومان و یورو نیز با نرخ  ۲۳ هزار و ۳۰۰ تومان در تابلو‌های صرافی‌های مجاز خود نمایی می‌کرد. نرخ دلار و یورو در روز‌های بعدی نیز تغییر نکرد، اما در سومین روز هفته نرخ آن‌ ۲۰۰ تومان افزیش یافت و دلار با قیمت ۲۰ هزار و ۵۰۰ تومان  و یورو نیز به رقم ۲۳ هزار و ۵۰۰ تومان رسید.

ثبات قیمت نرخ ارز ادامه داشت  تا اینکه در آخرین روز کاری  به نرخ دلار و یور ۳۰۰ تومان افزوده شد و به ترتیب به قیمت۲۰ هزار و ۸۰۰ تومان و ۲۳ هزار و ۸۰۰ تومان معامله شدند.

سکه از کانال ۱۱ میلیون تومان عبور کرد

در هفته اول مرداد ۹۹ در ساعات اولیه معاملات  سکه تمام بهار آزادی به قیمت ۱۰ میلیون و ۵۶۰ هزار تومان معامله شد و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۹۶۹ هزار و ۵۰۰ تومان بود ازایش قیمت در روز‌های ابتدایی هفته اندک بود، اما در اواخر هفته بازار تحت تاثیر افزایش نرخ  اونس جهانی قرار گرفت  و نرخ سکه از کانال ۱۱ میلیون تومانی عبور کرد و در آخرین روز هفته با افزایش  حدود ۸۰۰ هزار تومانی به رقم ۱۱ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان رسید.

هر گرم طلای ۱۸ عیار بیش از ۱۰۰ هزار تومان افزایش یافت

هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با افزایش   حدود  ۱۱۰ هزار تومانی  نسبت به اوایل هقته از کانال یک میلیون تومان عبور کرد و به رقم یک میلیون و ۷۶ هزار تومان رسید.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ویدیو

گوشه ای از فعالیت های کادر درمان

طرح تثبیت قیمتها در مجلس