Ph6025.jpg

گام اول در جشنواره های هنری بسیج استان اصفهان برداشته شد

on .

basijفراخوان جشنواره های دوسالانه هنری عکاسی و تئاتر سازمان بسیج هنرمندان استان اصفهان منتشر شد.

به گزارش نگاه اصفهان، علیرضا عسگری زاده رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان اصفهان در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: هنر در انقلاب اسلامی مانند روح و روان برای جسم انسان است، اصل حرکت برای انقلاب اسلامی وقتی متصور است که با هنر بتوانیم مسیر را تبیین کنیم، هنر تولد حس است، حس امیدواری، حرکت، اقدام ، نگاه به آینده و توجه به ظرفیت ها.

وی تأکید کرد: فلسفه عملکرد بسیج هنرمندان در حوزه سه موضوع «شبکه سازی هنرمندان انقلاب اسلامی، مرجعیت در شناسایی و پرورش هنرمندان تراز انقلاب اسلامی و تحقق شعار هر بسیجی یک هنر» برنامه ریزی شده است و جشنواره ها نقطه شروع کار هستند که مسیر را به ما نشان می دهند و در این راه نقاط قوت و ضعف نمایان می شود، موضوع چرخه های هنر هستند که در مهارت افزایی و آموزش پیش می روند.

در ادامه فرزان معظم دبیر اجرایی جشنواره عکس استان با اشاره به اینکه امسال پنجمین دوره از دوسالانه جشنواره عکس برگزار می شود گفت: در دوره چهارم این جشنواره عکاسان اصفهانی توانستند رتبه دوم کشوری را به خود اختصاص دهند که این نشان از پتانسیل بالا و هنر والای عکاسی دارد.

وی ادامه داد: دوره پنجم با موضوع «بازنمایی خانواده شاد و ایرانی من» در قالب 2 بخش حرفه ای و آزاد برنامه ریزی شده است که علاقمندان می توانند آثار تولیدی خود را تا 20 آبان تهیه و به آدرس مشخص شده دبیرخانه ارسال کنند.

معظم با اشاره و تأکید بر رسالت عکس گفت: گستردگی فرهنگ و اقوام کشور ما ایران بسیار است و این شادی در هر نقطه از کشور نمایی خاص دارد که عکاسان می توانند با نگاه ظریف و مجرب خود این شادی را نشان دهند.

وی عنوان کرد: همچون دوره چهارم مجموعه عکس ها به صورت نمایشگاهی و چاپ کتاب ثبت خواهد شد.

نگاه ما در جشنواره های بسیج رقابت نیست

در ادامه حجت الله سلطانی دبیر جشنواره تئاتر سازمان بسیج هنرمندان استان در خصوص برگزاری این رویداد دو سالانه تئاتر گفت: نگاه ما در جشنواره های بسیج رقابت نیست بلکه آموزش و مهارت افزایی است که به شبکه های هنری انقلاب اسلامی کمک کنیم.

وی اضافه کرد: فراخوان سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر بسیج از سوی سازمان بسیج هنرمندان با همکاری اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی با عنوان «سودای عشق» آغاز شد.

سلطانی اضافه کرد: سازمان بسیج هنرمندان کشور در راستای تحقــق آرمان های نظــام مقــدس جمهــوری اسلامی ایــران در ترویــج فرهنگ ناب بســیج و توجــه و تـلاش وافــر بــر انجــام منویات

معظم رهبری در باب بسط و توسعه فرهنگ و هنر ایرانی_اسـلامی و تلاش در بازتاب هنرمندانــه و متعهدانه فعالیت ها و دستاوردهای بسیج و مهارت افزایی شبکه جوان بسیج، سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر بسیج را با رویکرد ویژه به تنوع شکلی و موضوعی و توجه بر انواع گونه های درام در دو مرحله استانی و کشوری برگزار می کند.

دبیر اجرایی بیان داشت: دو موضوع کلی فرهنگ بومی محلی و طنز فاخر در این جشنواره مطرح است که دوستاران تئاتر می توانند در دو بخش نمایش صحنه ای و تئاتر خیابانی تولیدات خود را به صورت فایل ارسال کنند و دبیرخانه استانی پس از بازبینی و انتخاب آثار و اطلاع رسانی به گروه های شرکت کننده را در فاصله زمانی 15 مهر تا 15 آبان برگزار می کند.

سلطانی گفت: در این دوره از جشنواره یک بخش نمایشنامه نویسی نیز داریم که به صورت مستقیم به دبیرخانه کشوری ارسال می شود و علاقمندان می توانند آثار خود را تا اول مهر ماه به آدرس SodayeEshgh13@gmail.com ارسال نمایند.

دبیر اجرایی جشنواره تئاتر تصریح کرد: در داوری های این دوره از جشنواره به تبلیغات و پوسترسازی های تئاترها و همچنین موسیقی نیز توجه ویژه خواهد شد و در نهایت چهار اثر از دو بخش صحنه ای و خیابانی به مرحله کشوری معرفی می شوند.

سلطانی به چرخه استعداد یابی یاوران حسینی در عرصه شبیه خوانی که در سال گذشته به صورت پایلوت در اصفهان برگزار شد اشاره کرد و گفت: خوشبختانه استقبال خوبی در این رویداد اتفاق افتاد و توانستیم هنرمندان علاقمند را به صورت آموزش محور و مهارت محور در کارگاه های مربوطه توانمندتر کنیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ویدیو

نخستین مانور مدیریت بحران در شهرک صنعتی بزرگ اصفهان

نطق نماینده مردم اصفهان در مجلس پیرامون تغییر پول ملی