Ph6025.jpg

چرخه استعداد یابی یاوران حسینی ملی در اصفهان کلید خورد

on .

soltaniدر پی فراخوان چرخه استعداد یابی یاوران حسینی در اواخر شهریور ماه تاکنون بیش از 370 نفر از کل کشور در این رویداد بزرگ ملی ثبت نام نموده اند.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج هنرمندان دکتر علیرضا عسگری زاده رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان اصفهان طی حکمی سرهنگ دوم پاسدار حجت اله سلطانی را به عنوان دبیر اولین چرخه استعداد یابی یاوران حسینی معرفی کرد.

وی در جلسه ای که به این مناسبت برگزار شد به رویکرد سال های اخیر سازمان بسیج هنرمندان استان در عرصه های مختلف هنری و نگاه ویژه این سازمان به پرورش استعداد های هنری متعهد و طراز انقلاب اسلامی، اشاره کرد.

عسگری زاده گفت: کارشناسان و متخصصین این سازمان طی دوسال اخیر با بررسی های متعدد و مجدانه در عرصه های مختلف و احصا نقاط قوت و ضعف هر کدام از 11 عرصه هنری فعال این سازمان نهایتا به تدوین طرح جامعه چرخه فرایند محور یاوران هنری انقلاب اسلامی با نام اختصاری «چفیه» پرداخته و به کانون های 27 گانه زیرمجموعه سازمان در سراسر استان ابلاغ گردید است.

وی ادامه داد: همچنین زیر شاخه های این طرح در عرصه های 11 گانه هنری تعریف و در حال اجراست، لیکن با توجه به ظرفیت بالای استان اصفهان در عرصه هنر شبیه خوانی دومین چرخه با عنوان یاوران حسینی در این عرصه برگزار گردیده که خوشبختانه با استقبال طیف وسیعی از علاقه مندان به این عرصه نه تنها در استان اصفهان بلکه در سایر استان های کشور قرار گرفته است.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان بیان داشت: نظر به تجارب ارزشمند برادر حجت الله سلطانی معاونت فرهنگی هنری سازمان را با حفظ سمت به عنوان دبیر برگزاری این جرخه منصوب و از کلیه ادارات دولتی، موسسات مردمی، خیرین محترم و علاقه مندان به این عرصه خواهشمندیم با ایشان همکاری لازم را به عمل آورند .

حجت الله سلطانی نیز ضمن تشکر از حسن اعتماد ریاست محترم سازمان نسبت به ایشان، لازمه انجام یک کار موثر در عرصه هنری را مشارکت و همدلی کلیه متخصصین و دغدغه مندان آن عرصه دانسته و ابراز امید واری کرد که با توجه به ظرفیت های ارزشمند استان اصفهان بتوانیم با همراهی دیگر نهاد های هنری استان قدم موثری در این راستا برداریم.

وی همچنین در خصوص روند برگزاری این طرح گفت: چرخه استعداد یابی یاوران حسینی حاصل تحقیق و پژوهش انجمن تعزیه بسیج هنرمندان استان در یکسال گذشته دانسته و علاقه مندان به شرکت در این رویداد لازم است مشخصات فردی خود را حداکثر تا تاریخ 17 مهرماه به سامانه 660003136 ارسال کنند.

سلطانی اضافه کرد: شرکت کنندگان پس از ثبت مشخصات بایستی در تاریخی که متعاقبا مشخص خواهد شد اقدام به اجرای یک قطعه 5 دقیقه ای در حضور هیئت انتخاب نموده و پس از تائید اکثریت این هیئت 5 نفره به چرخه استعداد یابی راه یافته و در مراحل بعدی به صورت های گروه های متغیر 2 نفره و تحت نظارت و راهنمایی مربیان راهنما و انجام آموزش های لازم اقدام به آماده سازی قطعات درخواستی دبیرخانه چرخه نموده و در هر مرحله باید در حضور هئیت داوری اجرا و امتیاز کسب شده گروهی در کارنامه شخصی هر فرد ثبت خواهد شد.

وی گفت: در پایان مراحل برگزاری قطعا افراد یک فرایند آموزشی منسجم و کاربردی را فراگرفته و با کسب امتیازات مختلف فردی و گروهی در هر مرحله رتبه بندی و به رتبه های برتر جوایز نقدی و ارزشمندی تعلق خواهد گرفت. برگزاری کارگاه های یک یا نیم روزه آموزشی با حضور و همراهی اساتید و نخبگان هنری این عرصه در حین انجام مراحل رقابتی را از ویژگی های دیگر این چرخه بوده که می تواند در بالابردن سطح علمی و مهارتی شرکت کنندگان تاثیر بسزایی خواهد داشت.

سلطانی در پایان این فرایند را به نوعی برنامه تلویزیونی عصر جدید در عرصه تعزیه دانست و گفت: ان شاالله با ظرفیت بالای رسانه ای که سازمان بسیج هنرمندان با راه اندازی تلویزیون اینترنتی بسیج و همچنین ارتباطات سازمانی با سازمان بسیج صداوسیمای اصفهان بتوانیم تصاویر ضبط شده مراحل مختلف این رویداد را به منظور معرفی استعداد های برتر این عرصه به جامعه منعکس نمائیم.

چرخه استعداد یابی یاوران حسینی در اواخر شهریور ماه فراخوان و تاکنون بیش از 370 نفر از کل کشور در این رویداد بزرگ ملی ثبت نام نموده و علاقه مندان جهت ثبت نام می توانند تا تاریخ 17 مهرماه مشخصات فردی خود را سامانه 660003136 پیامک نمایند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ویدیو

نخستین مانور مدیریت بحران در شهرک صنعتی بزرگ اصفهان

اختتامیه مسابقات بین المللی اربابان سلاح در شاهین شهر اصفهان