108388 477

اختصاص 950 میلیارد ریال برای حل مشکلات دادگستری استان اصفهان

on .

اختصاص 950 میلیارد ریال برای حل مشکلات دادگستری استان اصفهانرئیس قوه قضائیه گفت: گزارش‌ها از سطح استان اصفهان نشان می‌داد کمبودها و مشکلاتی وجود دارد، به ویژه در بعضی از بخش‌های دادگستری در شهرستان‌ها، مصوب کردیم مبلغ 950 میلیارد ریال برای رفع تنگناها از منابع قوه قضائیه و استانی تأمین شود.

سید ابراهیم سید رئیسی در پایان سفر خود به اصفهان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: توفیقی شد که در روز میلاد امام حسن عسگری (ع) در جمع مردم شهید پرور اصفهان حاضر شویم و همکارانم نیز در 23 شهرستان استان حاضر شده و از نزدیک با همکاران قضایی و سازمان‌های وابسته قوه قضائیه هم صحبت شدند و در شواری اداری شهرستان‌ها شرکت کرده و همچنین با مردم شهرستان‌ها تماس داشته و از مشکلات آن‌ها مطلع شوند.

رئیس قوه قضائیه گفت: گزارش‌ها نشان می‌داد کمبودها و مشکلاتی وجود دارد، به ویژه در بعضی از واحدهای دادگستری در شهرستان‌ها، در همین راستا مبلغ 950 میلیارد ریال برای رفع تنگناها از منابع قوه قضائیه و استانی تأمین خواهد شد، این مبلغ برای رفع اطاله دادرسی، بهبود وضعیت زندان‌ها و بازداشتگاه‌ها، رفع مشکل نیروی انسانی هم قاضی و هم کارمند و نیز مسأله زیرساخت‌های فناوری و تجهیزاتی و ساختمانی هزینه خواهد شد.

رئیسی اضافه کرد: موضوع دیگر احقاق حقوق کشاورزان است که بارها بیان شده، قرار شد در کارگروهی با حضور مسؤولان قضایی و اجرایی و نیز حضور خود کشاورزان پیگیری کنند؛ مسأله آب میان چند استان مطرح است و حتماً هم راهکار دارد، نمی‌شود دغدغه‌ها را ببینیم و کاری نکنیم که معضل به همین شکل بماند.

وی درباره نشست با فعالان اقتصادی نیز گفت: استان اصفهان یکی از قطب‌های اصلی صنعت کشور است و وجود شهرک‌های صنعتی و کارخانه‌های متعدد این استان را در بین استان‌های برتر در زمینه صنعت کشور قرار داده است. آن چه ما به عنوان راه در پیش داریم اجرای فرامین مقام معظم رهبری و راه‌کارهای ایشان در دیدار با فعالان اقتصادی است و در این زمینه نیز باید شواری حل اختلاف اقتصادی تشکیل شود تا مسائل و مشکلات فعالان اقتصادی رفع و رجوع شود. همچنین پرونده‌های اختصاصی به کار تخصصی نیازمند است و فعالان اقتصادی و اساتید در این بخش بهترین مشاوران برای قضات هستند.

رئیسی در پایان بیان کرد: امیدواریم بحث‌های مطرح شده در استان اصفهان با اقدام و عمل همراه شود تا مردم استان و همکاران احساس کنند که این سفر موثر بوده است و زمینه‌ای برای سفرها‌ی آینده باشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید