108388 477

تحول اصفهان تا ۶ سال آینده

on .

norozi shahrdar esfahanشهردار اصفهان گفت: اگر حرکت برای اجرای پروژه‌های عمرانی شهر با همین روال ادامه پیدا کند، تا شش سال آینده حلقه حفاظتی شهر، خط دو متروی اصفهان، تراموا و سالن اجلاس به عنوان امکانات ویژه در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

قدرت الله نوروزی در جلسه بررسی روند پیشرفت پروژه‌های عمرانی شهر که با حضور سردار دهقان مشاور فرمانده کل قوا در صنایع دفاعی و پشتیبانی از نیروهای مسلح برگزار شد، اظهار کرد: شهرداری اصفهان در این دوره، اجرای پروژه‌های بزرگی را در دستور کار قرار داد که یکی از آنها حلقه حفاظتی شهر یا همان رینگ چهارم است.

وی با بیان اینکه رینگ چهارم به طول حدود ٨٠ کیلومتر است که ۵٠ کیلومتر از آن در شهر اصفهان واقع شده، تصریح کرد: پس از احداث رینگ اول در دوران صفویه و احداث رینگ دوم در دوران پهلوی و رینگ سوم در ۴٠ سال اخیر، رینگ چهارم آرمانی بود که باید محقق می‌شد و در این دوره اجرای آن آغاز شد.

شهردار اصفهان خاطرنشان کرد: حلقه حفاظتی شهر به طول ۷۸ کیلومتر با ۲۳ تقاطع در مسیر است که ۴۵ کیلومتر آن در شهر اصفهان واقع شده و مابقی در شهرهای خورزوق، دولت آباد، درچه و به سمت شهر ابریشم قرار دارد.

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی پروژه رینگ چهارم از سال گذشته آغاز و برای هر کدام از پروژه‌های آن برنامه زمان‌بندی در نظر گرفته شد، گفت: فعالیت‌ها به صورت دو شیفت در پروژه‌های مربوط به رینگ چهارم در حال انجام است.

نوروزی با اشاره به پروژه آفتاب، گفت: این پروژه قرار بود ظرف مدت ۱۸ ماه احداث شود، اما قول دادیم که در مدت ۱۰ ماه پروژه را تکمیل کنیم و خوشبختانه با تلاش‌های صورت گرفته، پروژه تقاطع غیر همسطح آفتاب سه روز زودتر از وعده داده شده به پایان رسید که با آسفالت و تمام شدن ادامه خیابان فرزانگان، این پل برای تردد در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: مسیر حدفاصل پل آفتاب تا کارخانه قند ۶.۷ کیلومتر است که باید آزادسازی‌هایی در مسیر انجام شود.

شهردار اصفهان با اشاره به مجموعه پل‌ها و تقاطع غیر همسطح شهید سردار سپهبد سلیمانی، تصریح کرد: اجرای این پروژه حدود ۱۴۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و البته طبق جدول زمان‌بندی در حال احداث است.

وی با بیان اینکه مسیر حدفاصل پل آفتاب تا ادامه بلوار فرزانگان در حال احداث است، اظهار کرد: حلقه حفاظتی شهر پروژه‌ای بسیار عظیم و خدمت بزرگی به مردم شهر اصفهان است که نقش مهمی در ارتباط با تمام استان‌های شرقی و شهرستان‌های مستقر در آن مسیر دارد.

نوروزی تاکید کرد: با احداث رینگ چهارم حلقه بزرگی از راه‌ها اطراف اصفهان ساخته می‌شود که ورودی و خروجی خودروها همچنین آلودگی‌ها را کنترل خواهد کرد و قطعاً این مهم می‌تواند خدمت بزرگی به مردم اصفهان ارائه دهد.

وی اجرای پروژه رینگ چهارم در این دوره مدیریت شهری علیرغم وجود مشکلات را اقدامی شجاعانه و گامی بسیار بزرگ و جهادی عنوان کرد و گفت: این پروژه بخش زیادی از بودجه شهر را به خود اختصاص داده و در حال حاضر مناطق ۱۴، ۱۰ و ۱۵ عزم جدی برای انجام آزادسازی مسیر رینگ دارند و فعالیت‌های خوبی در این راستا انجام شده است.

منبع:ایمنا

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید