108388 477

اولین کارگروه توسعه بخش کشاورزی شاهین شهر و میمه در سال۹۸ برگزار شد

on .

کارگروه توسعه بخش کشاورزی شاهین شهر و میمهجلسه کارگروه توسعه بخش کشاورزی شهرستان شاهین شهر و میمه در محل فرمانداری این شهرستان با حضور مسئولین مربوطه این کارگروه برگزار شد.

اسفندیار تاجمیری در کارگروه توسعه کشاورزی شهرستان شاهین شهر و میمه اظهار کرد: مسئولان نهادهای اجرایی و دولتی در شرایط کنونی، وظیفه تامین امنیت و منافع عمومی در بخش‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی، نظامی، سیاسی را برعهده دارند.

وی افزود: توسعه و خودکفایی کشاورزی در راستای سیاست‌گذاری های صحیح مطابق با الگوهای اقلیمی ممکن می‌شود.

تاجمیری گفت: دولت در شرایط کنونی از لحاظ اقتصادی و تحریم‌های متفاوت با چالش‌های متعددی روبرو است، اما در راستای تغییر الگوی کشت با تسریع و تسهیل کردن شرایط اعطای تسهیلات در تلاش است، کشاورزان را به این امر تشویق و ترغیب کند.

فرماندار شاهین شهر کشت‌های جایگزین را، اقدامی اصولی برای بیشترین بهره‌برداری از کمترین منابع دانست و افزود: باید فرهنگ‌سازی لازم در راستای آشنایی شرکت تعاونی‌ها و کشاورزان منطقه با تضمین‌ها و فرصت‌های کشت محصولات جایگزین هم‌چون کشت کلزا انجام شود.  

وی افزود: در حوزه آبخیزداری در شهرستان نیازمند ارزیابی مجدد در حوزه منابع طبیعی هستیم.

فرماندار در ادامه با بر شمردن آمار ظرفیت ها و پتانسیل های شهرستان در بخش کشاورزی گفت:این آمار نشان دهنده وجود فرصت های فراوان در شهرستان و همچنین عملکرد مثبت و پیشرو کشاورزان منطقه خصوصا شهر های گز و گرگاب و بخش میمه می باشد که در سطح ملی و فرا ملی مطرح شده اند و لذا مجموع تلاش های آنان و همچنین اقدامات نظام صنفی شهرستان قابل تقدیر می باشد.

در این نشست رییس اداره جهاد کشاورزی شهرستان گزارشات خود را به کارگروه توسعه کشاورزی این شهرستان ارائه داد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید