108388 477

دومین جشنواره خربزه گرگاب برگزار شد

on .

دومین جشنواره خربزه گرگاب برگزار شددومین جشنواره خربزه گرگاب با حضور گسترده شهروندان و مسئولین استانی و شهرستانی برگزار شد.

 

 

 

به گزارش نگاه اصفهان، در جشنواره فوق استاندار، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، نماینده مردم شهرستان شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر گرگاب و دیگر مسئولین شهرستانی حضور داشتند.

غرفه هایی از خربزه های مختلف، صنایع دستی هنرمندان گرگابی و همچنین برگزاری قسمت هایی شاد با حضور هنرمندان استان جزء برنامه های اجرایی این جشنواره بود.

در این جشنواره دو رونمایی از «تمبر دومین جشنواره خربزه گرگاب» و کتاب «خربزه گرگاب» به نویسندگی حاج علی شاهنظری انجام شد.

دکتر عباس رضایی استاندار اصفهان ضمن تقدیر از تلاش کشاورزان گفت: اگر امروز شاهد برپایی چنین جشنواره ای هستیم جزء الطاف الهی است و نعمت باران باعث شد بعد از 12 سال که استان از داشتن کشت بهاره محروم بود دوباره سبز شود.

وی افزود: با رایزنی های انجام شده موفق شدیم 350 میلیون مترمکعب از وزارت نیرو آب دریافت کنیم که همه قسمت های استان از آن بهره برند و در این رابطه قدردان نعمت الهی، لازم است که علاوه بر تشکر لسانی در عمل نیز این قدردانی انجام پذیرد و مصرف بهینه آب همین قدردانی است، زیرا شرایط جوی و بارش عوض شده است و ما باید از یک لیوان آب گرفته تا آبیاری مزارع کشاورزی در مصرف آب صرفه جویی کنیم.

 

  • شهرستان شاهین شهر قابلیت های کشاورزی بالایی دارد

اسفندیار تاجمیری فرماندار شهرستان شاهین شهر و میمه ضمن معرفی کردن شهر گرگاب به عنوان شهری تاریخی و مذهبی در شهرستان گفت: علارغم اینکه در استان این شهرستان را با نام شهرستانی صنعتی می شناسند اما قابلیت های کشاورزی بالایی نیز دارد و یکی از محصولات اصیل و ریشه دار در سیفی جات خربزه با کشت بیش از یک هزار هکتار به شهر گرگاب تعلق دارد.

وی تصریح کرد: انواع مختلف خربزه و شیرینی این محصول باعث برند شدن شهر گرگاب شده است که در عوامل مختلف و معرفی ظرفیت های دیگر بسیار تأثیر گذار است.

 

  • کشاورزان گرگاب معلمان کشاورزی برای کشور هستند

در این جشنواره حسینعلی حاجی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در سخنان خود به شادی شهروندان اشاره کرد و گفت: این شادی مربوط به تصمیم درستی است که شما استاندار محترم در خصوص رها سازی آب اعمال کرده اید.

وی تأکید کرد: لازم است راهکارهایی را برای تأمین آب کشاورزی بررسی کنیم، مردم این شهر معلمان کشاورزی در کشور هستند و باید کشت خربزه خود را انجام دهند.

حاجی از دیگر مشکل مردم شهرستان سخن گفت و افزود: در خصوص حق آبه لطفا شفاف سازی کنید که اگر مردم این منطقه از استان سهمی را دریافت می کنند سایر کشاورزان استان اعتراضی در این رابطه نداشته باشند.

در این جشنواره مرتضی کشانی رئیس شورای اسلامی شهر نیز برخی مطالب در خصوص شرایط کشاورزی این شهر عنوان کرد و گفت: گرگاب پایتخت خربزه ایران است و آبیاری این خربزه ها از پساب نبوده و از چاه های عمیق و یا سرچشمه تأمین می شود.

وی ادامه داد: با توجه به خشکسالی های اخیر کشاورزان این شهر آبیاری مزارع خود را به تحت فشار تغییر داده اند که صرفه جویی بسیار بالایی را در پی داشته است.

در حاشیه این جشنواره علی عسکری شهردار گرگاب با بیان اینکه در حال حاضر میزبان 15 هزار نفر مهمان از سراسر کشور هستیم گفت: در دومین جشنواره خربزه گرگاب با حدود 10 تن از انواع خربزه از حاضرین در جشن پذیرایی شد تا با طعم شیرین این خربزه ها آشنا شوند.
وی افزود: محصولات خربزه گرگاب به لحاظ کیفیت بالا به کشورهایی همچون آلمان، روسیه ، انگلیس و اروپا صادر می شود.

برگزاری تئاتر، موسیقی و حرکات نمایشی ورزشی از جمله برنامه های این جشنواره بود که با استقبال خوب حاضران روبرو شد.

دومین جشنواره خربزه گرگاب

دومین جشنواره خربزه گرگاب

دومین جشنواره خربزه گرگاب

دومین جشنواره خربزه گرگاب

دومین جشنواره خربزه گرگاب

تصاویر بیشتر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید