108388 477

شهرداری شاهین شهر با سکانداری عشقی به آرامش رسید

on .

شهرداری شاهین شهر با سکانداری عشقی به آرامش رسیدشهردار شاهین شهر که در آستانه یکمین سال حضورش در سکان مدیریت شهری قرار دارد عنوان کرد: من در حالی به عنوان شهردار انتخاب شدم که ناآرامی، بی انگیزگی و نگرانی در کارکنان شهرداری وجود داشت، اما با همکاری همکاران و همدلی شهروندان این شرایط سخت پشت سر گذاشته شد.

 

 

حمید عشقی در نشست خبری که به مناسبت بزرگداشت روز خبرنگار برگزار شد ضمن گرامیداشت و تبریک این روز گفت: در آن شرایط پروژه های عمرانی شهری تعطیل شده بودند و پیمانکاران برای گرفتن طلب خود هر روز به شهرداری مراجعه می کردند، همچنین حقوق پرسنل ۴ ماه پرداخت نشده بود و شهرداری با قطع یکی از درآمدهای خود در خصوص ارزش افزوده مواجه شده بود که با پیگیری های مستمر در خصوص جبران این رقم بر آمدیم.
وی افزود: در سال جاری بودجه ۱۶۰ میلیارد تومانی توسط شورای اسلامی شهر مصوب و به شهرداری ابلاغ شد که با احتساب سازمان‌های وابسته این رقم به ۲۲۵ میلیارد تومان می‌رسید، در ۴ ماهه اول سال ۱۱ درصد نسبت به بودجه جلو بوده ایم و تاکنون از ۶۰ پروژه عمرانی پیش‌بینی و مصوب شده ۷۰ درصد پروژه های عمرانی انجام شده است.

آرزوی دیرینه مردم شاهین‌شهر برآورده شد

شهردار بیان داشت بحث مترو شاهین شهر- اصفهان که یکی از آرزوهای دیرینه مردم بوده است به سرانجام رسید و روز پنجم مرداد ماه نامه شورای عالی فنی و امور زیربنایی کشور دریافت شد و در این رابطه نقشه های فاز اول از فلکه دانشگاه تا ورودی حاجی آباد تهیه و مصوب شده و در حال تایید طرح فاز دوم از ورودی حاجی آباد تا پل ولیعصر شاهین شهر هستیم. عشقی گفت: فاز اول ۵۰۰ میلیارد تومان با مشارکت بخش خصوصی پیش‌بینی شده است.

شاهین شهر به شهر هوشمند تبدیل می‌شود

شهردار اظهار داشت: شاهین شهر به عنوان پایلوت شهر هوشمند در استان انتخاب شده است و این انتخاب به لحاظ وجود زیرساخت‌ها و بستر مناسب هوشمند بودن یک شهر بوده است.
عشقی به خصوصیات یک شهر هوشمند اشاره کرد و گفت: داشتن شهروندان با سواد، حمل و نقل هوشمند و ادارات هوشمند از جمله مولفه های یک شهر هوشمند می باشد و در این راستا شهروندان نیز باید آمادگی لازم را داشته باشند.
وی از خرید یک دستگاه اتوبوس ویژه معلولین و جانبازان سخن گفت و افزود: این دستگاه اتوبوس به ارزش ۶۰۰ میلیون تومان خریداری شده است که در دهه ولایت به بهره برداری می رسد.
شهردار به دیگر فعالیت هایی که از سوی سایر سازمان‌های وابسته شهرداری انجام می‌شود اشاره کرد و گفت: برگزاری بیش از ۵۰۰ برنامه فرهنگی اجتماعی،  جشنواره بزرگ خورشید اول با ۱۸ برنامه فرهنگی در سطح شهر از جمله برنامه‌های سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی می باشد.
در این جلسه همچنین اسماعیل فرهادی رئیس شورای اسلامی شهرستان ضمن تبریک روز خبرنگار به حاضران در جلسه در خصوص رسالت خبرنگاری گفت: اصحاب خبر مسئولیت خطیری دارند و لازم است در این رابطه

علم کافی داشته باشند و پس زمینه انعکاس اخبار شان را در نظر بگیرند.

مسئولین باید از خبرنگاران مشورت بگیرند

وی اضافه کرد: اگر نقدی را منتشر می‌کنید قطعاً بدانید به مسئولین کمک کرده‌اید و تک‌تک مسئولین باید از شما مشورت بگیرند و بدانند که شما وقتی وارد جلسه می‌شوید امانتدار هستید.
در پایان از خبرنگاران و فعالان عرصه خبری از سوی شهرداری و شورای اسلامی شهر با اهدا لوح و هدیه قدردانی شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید