108388 477

نشست صمیمانه استاندار با صنعتگران شهرک صنعتی مورچه خورت شاهین شهر

on .

نشست صمیمانه استاندار با صنعتگران شهرک صنعتی مورچه خورت شاهین شهراستاندار اصفهان همراه با هیئت همراه و مسئولین شهرستان شاهین شهر و میمه دیداری با صنعتگران شهرک صنعتی مورچه خورت این شهرستان داشتند.

 

 

 

به گزارش نگاه اصفهان،در این دیدار که با هدف بررسی مشکلات، موانع، راهکارها و پیشنهادات مرتبط با رونق تولید پایدار و حفظ اشتغال در شهرستان برگزار شد طی جلسه ای نمایندگان از واحدهای مختلف صنعتی به بیان مشکلات خود پرداختند و پس از آن استاندار و مسئولین شهرستان از تصفیه خانه شهرک و مرکز آموزش علمی و کاربردی عتیق بازدید کردند.
عباس رضایی استاندار اصفهان با بیان اینکه برگزاری چنین جلساتی دستاوردهای خوبی به همراه دارد به جلسه پیشین که با صنعتگران شهرک صنعتی جی برگزار شده بود اشاره کرد و گفت: طبق بیانات برخی واحدهای مستقر در آن شهرک، مشکلاتی با بانک صنعت و معدن داشتند که در پی آن با هماهنگی و برگزاری جلسه با رئیس این بانک مشکلات چند واحد صنعتی برطرف شد.
وی گفت:صنعتگران در اولین فرصت مسائل و مشکلات شهرک و مسائل مربوط به واحدهای صنعتی را به تفکیک به مدیریت استان انتقال دهند تا نسبت به رفع و پیگیری این مشکلات اقدام شود.
استاندار با اشاره به برنامه ریزی مدیریت استان بمنظور بازدید هفتگی از شهرک ها و واحدهای صنعتی، اظهارداشت: در تلاش هستیم که با حضور در شهرک های صنعتی مشکلات واحدها را رفع نماییم و در صورتی که رفع مشکلات در استان وجود دارد نسبت به برطرف کردن آن اقدام گردد و در غیر این صورت از طریق هیأت دولت و یا حتی مجلس پیگیری کنیم.
وی به مشکلات واحدهای تولیدی با بانک ها اشاره کرد و افزود: برای استان شایسته نیست که به دلیل بدهی های بانکی بیش از ۳۰۰ واحد تولیدی قفل شده و در اختیار بانک‌ها قرار گرفته و بانک‌ها هم هیچ استفاده‌ای از آن نداشته باشند.
 رضایی صادرات تولیدکنندگان استان از طریق استان های دیگر را مایه ننگ برای استان خواند و افزود: در شرایط فعلی نباید همه چیز را از دولت انتظار داشت و باید مدیران استانی تدابیر لازم را داشته باشند.
استاندار اصفهان با تاکید بر اینکه همه باید تلاش کنند که از بیکار شدن حتی یک نفر جلوگیری شود، افزود: قهرمان واقعی کسی است که یک شغل ایجاد کند.
وی از صنعتگران این شهرک خواست که در اولین فرصت مسائل و مشکلات شهرک و مسائل مربوط به واحدهای صنعتی را به تفکیک به مدیریت استان انتقال دهند.

 

امسال تقاضا بالا می رود


استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: با توجه به تحریم ها و سیل اخیر در برخی نقاط کشور ظرفیت برای تولید بیشتر شده و تقاضا بالا رفته است و صنعتگران و مدیران واحدهای تولیدی باید از روش های مناسب برای فروش استفاده کنند.
استاندار اصفهان با اشاره به اینکه استان اصفهان از نظر کمک‌های نقدی به مناطق سیل‌زده رتبه نخست را دارد ، افزود: کمک‌های غیر نقدی زیادی به صورت خودجوش به استان خوزستان و دیگر مناطق سیل زده ارسال شده که آمار و ارقام آن ثبت نشده است.
در این جلسه علیرضا بصیری فرماندار شهرستان ضمن تشکر از ابتکار استاندار در نشست صمیمانه با صنعتگران در مجموعه صنعتی گفت: تمام تلاشمان این است که مشکلات حل شود و امیدواریم امسال شرایطی فراهم شود که واحدهای مجموعه با تمام ظرفیت کار کنند و اشتغال بیشتری بوجود آید.

 

ما مشکل نقدینگی در کشور داریم


در ادامه حسینعلی حاجی نماینده مردم شهرستان شاهین شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی در سخنان خود ضمن توجه مدیران و الگوگیری آنها از رفتار شایسته استاندار در خصوص حل مشکلات شهروندان گفت: یکی از مسائل اساسی کشور ما موضوع نقدینگی است و این اشکال هم به مسائل و مشکلات بانکداری در کشور برمی گردد.
وی ادامه داد: علارغم همه مشکلات موجود یک فرصت هم برای تولیدکنندگان است،زمانی سوله ها از کالا پر بود اما خریدار نبود اما الان شرایط متفاوت شده است و باید به عنوان فرصت در صنعت به آن نگاه کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید