108388 477

هیچ تهدیدی از لحاظ نظامی کشور را نشانه نگرفته است

on .

ph790 نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی در رابطه با قرار دادن نام س‍پاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست تروریست ها ازسوی آمریکا گفت: آمریکایی ها هیچ جهت گیری و گزینه نظامی روی میز ندارند و از لحاظ نظامی هیچ تهدیدی کشور را نشانه نگرفته است.

 

 

به گزارش نگاه اصفهان، وی در نشست خبری با اصحاب رسانه دو شهرستان شاهین شهر و میمه و برخوار گفت: زمان اعلام این خبر شرایط خاصی در کشور حاکم بود و پاسداران در هنگام سیل دوش به دوش مردم در مسیر خدمت به هموطنان بودند و این حرکتشان نه تنها به ضرر کشور ما تمام نشد بلکه فرصتی برای ملت ما بود.

حاجی ادامه داد: به پیشنهاد بنده و همفکری دیگر نمایندگان مجلس، تمامی نمایندگان حاضر لباس سپاه پاسداران را بر تن کردند که این حرکت وحدت و همگرایی را نشان داد و اگر آمریکا می دانست با این ادعای مطرح شده اش چنین عکس العملی را خواهد دید هیچ وقت اینکار را انجام نمی داد.

نماینده مجلس در شورای اسلامی در صحبت های خود به بیانیه گام دوم که توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شده و همه در قبال آن مسئول هستیم اشاره کرد و گفت: این بیانیه باید در سطح جامعه به نحوی که در تراز چهلم دوم انقلاب باشد مطرح شود و اجرایی شدن محورهای آن نیز بسیار مهم بوده به ‌ویژه اینکه 7 محور آن برای جامعه یک ضرورت است از جمله موضوع اقتصاد.

حاجی به نکات حائز اهمیت در این بیانیه اشاره کرد و گفت: اقتصاد قوی می تواند نقطه قوت و عامل سلطه ناپذیری و نفوذناپذیری کشور باشد و برعکس اقتصاد ضعیف می تواند شرایط محیا ساختن برای نفوذ دشمن باشد.

دولتی بودن بخش اقتصاد باید رفع شود

وی ادامه داد: دو چالش در این بیانیه عنوان شده است که در حال حاضر برای اقتصاد ما مطرح است یکی چالش بیرونی که بحث تحریم ها را مطرح می کند و مهمتر از آن چالش درونی که رهبر انقلاب راهکار برطرف شدن چالش بیرونی مربوط به اقتصاد کشور را در داخل کشور می دانند نه در خارج و برای این چالش هم باید دو اقدام صورت گیرد دولتی بودن بخش اقتصاد و همچنین وابستگی اقتصاد ما به نفت باید رفع شود.

چطور وزارت نیرو و مدیریت کشور پیش بینی وقوع سیل را نداشتند؟

وی به بروز سیل های اخیر در کشور اشاره کرد و گفت: یکی از اساسی ترین مسائل روز علاوه بر بحث اقتصاد کشور موضوع سیل و بارندگی های اخیر است که باعث نشان دادن برخی نقاظ ضعف در کشور شده است، مردم و نیروهای نظامی، سپاه، ارتش، هلال احمر و موکب ها همه در این شرایط در راه مددرسانی به مردم خدمت می کنند و همین فرصتی برای انسجام مردم است و از طرف دیگر چطور وزارت نیرو و مدیریت کشور این پیش بینی ها را نداشتند و اگر داشتند چرا اقدامی صورت نگرفته است؟

در سال آبی از مهر ۹۷ تا کنون در کوهرنگ در حوزه مشترک آبی بالغ بر ۲ هزار و ۴ میلیمتر بارندگی داشته ایم در حالیکه در سال گذشته تا این موقع این رقم بالای ۴۰۰ میلیمتر بوده است، یعنی ۵ برابر میزان بارندگی ،۱۴ میلیارد مترمکعبی که سدهای خوزستان داشته به اندازه چند بار تخلیه و مجدد پر شده است اما اینطرف از ظرفیت ۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون مترمکعب سد زاینده رود تا امروز ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار متر مکعب از این ظرفیت آبگیری شده است.  

میزان آبی که بنا بود از پروژه تونل بهشت آباد وارد اصفهان شود ۲۶۰ میلیون مترمکعب در سال بود

نماینده مردم شاهین شهر عنوان کرد: در حال حاضر در هر ثانیه ۳ هزار و ۱۰۰ مترمکعب در ثانیه آب شیرین وارد آب های شور می شود که این رقم معادل ۲۶۷ میلیون و ۷۴۰ هزار مترمکعب در ۲۴ ساعت است. میزان آبی که بنا بود از پروژه تونل بهشت آباد وارد اصفهان شود در سال ۲۶۰ میلیون مترمکعب بود این اشکال مدیریت آب ایران است متاسفانه وزرای نیرو می خواهند روز را بگذرانند نمی خواهند مسئله را حل کنند.

حاجی گفت: ما معتقدیم اگر گفتمان در همه ایران برای همه تبیین شود مردم با هم مشکلی ندارند بسیاری از خوزستانی ها ساکن شاهین شهر هستند و هیچ خوزستانی راضی نیست استان اصفهان تشنه بماند و از آن طرف هیچ اصفهانی حاضر نیست یک خوزستانی یا لرستانی خانه اش خراب شود، اما ما مطالبه گر هستیم و وزارت نیرو باید پاسخ دهد و دولت سر مجلس کلاه گذاشت بعد از ۱۸ روز و آن همه مشکلات پیش آمده هیچ وزیری در مجلس حاضر نشد البته این اشکال به هیئت رئیسه مجلس برمی گردد.

باید در مسائل آب با دید ملی نگاه کرد

وی به طرح بهشت آباد اشاره کرد و گفت: در سال ۸۱ این طرح با چندین میلیارد هزینه کلید خورد اما با فشار برخی نمایندگان استان ها متوقف می شود و آن موقع غباری در مجلس بلند می شود و این اشکالی است که به مجلس بر می گردد باید در مسائل آب با دید ملی نگاه کرد نه بخشی.

حاجی در این نشست خبری از رفع برخی مشکلات شهرستانی سخن گفت و افزود: در سال ۹۷ با تلاشی که صورت گرفت تمام شهرهای ۲ شهرستان شاهین شهر و میمه و برخوار که عبارتند از ۱۳ شهر همه ردیف بودجه برای احداث شبکه‌های فاضلاب گرفتند و پیوستی در قانون بودجه کشور ایجاد شد و در این رابطه بالغ بر حدود بیش از ۲۰ میلیارد تومان اعتبار گرفته شد که برخی از شهرها در حال انجام است همچنین اواخر سال گذشته اعتبار ۵ میلیارد تومانی برای شهرهای سین، میمه و وزوان گرفته شد که امیدواریم اداره آب و فاضلاب کارش را در این زمینه آغاز کند.

وی در خصوص پروژه پترو پالایش منطقه میمه گفت: در حال حاضر پرونده این پروژه در دفتر استانداری است که دقیقا مشخص شود برای این پروژه چقدر زمین نیاز است.

تعطیلی 20 درصد واحدهای تولیدی شهرستان‌های شاهین‌شهر و میمه و بر خوار

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که 20 درصد واحدهای تولید دو شهرستان شاهین‌شهر و میمه و بر خوار تعطیل هستند، گفت: با اعمال سیاست ‌های تشویقی ریالی، ارزی و تأمین نقدینگی می‌توانیم واحدهای تعطیل‌شده را به مدار تولید بازگردانیم، علاوه بر این هر هفته جلساتی با واحدهای مشکل‌دار تولیدی برگزار می‌کنیم و برای حل مشکلات آن‌ها چاره‌جویی می‌کنیم.

حاجی‌دلیگانی در پایان گفت: برای تکمیل بیمارستان 96 تختخواب و درمانگاه تخصصی حبیب‌آباد امسال ردیف بودجه در نظر گرفته‌شده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید