108388 477

کاهش وقوع سرقت در سطح شهرستان شاهین شهر ومیمه

on .

کاهش وقوع سرقت در سطح شهرستان شاهین شهر ومیمهفرمانده انتظامی شهرستان شاهین شهر و میمه خبر از کاهش وقوع سرقت در بعضی حوزه های این شهرستان داد.

 

 

 

سرهنگ حسین بساطی در نشست خبری سال جاری با اصحاب رسانه شهرستان گفت: خوشبختانه در سال جاری شاهد کاهش وقوع سرقت در بعضی حوزه ها بودیم به طوریکه در ۱۱ ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل سرقت محموله با توجه به اینکه محورهای اصلی مواصلاتی کشور از این شهرستان می گذرد ۱۰۰ درصد کاهش داشته اند، سرقت احشام ۲۴ درصد، سرقت خودرو ۷ درصد، همچنین دستگیری سارقان توسط واحدهای مختلف انتظامی شهرستان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹۰ درصد افزایش داشته است.

وی به الویت های وقوع جرائم در سطح شهرستان اشاره کرد و افزود: در سطح شهرستان اولین الویت به نزاع و درگیری، دومین به جرائم مالی و اقتصادی و سومین به سرقت اختصاص پیدا کرده است.

سرهنگ بساطی در این باره گفت: لازم است شهروندان سعی کنند آستانه تحمل خود را بالا برده و فرهنگ بخشش و گذشت را در خود تقویت کنند.

فرمانده انتظامی از آمار کشفیات مواد مخدر سخن گفت و بیان داشت: در ۱۱ ماه سال جاری مقدار بیش از ۳۱۰ کیلو و ۵۹۴ گرم انواع مواد مخدر در سطح شهرستان کشف شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل میزان کشف انواع مواد مخدر ۵۷ درصد افزایش داشته است.

سرهنگ بساطی ادامه داد: تعداد دستگیری قاچاقچیان و فروشندگان عمده و خرده مواد مخدر نسبت به مشابه سال قبل به ترتیب ۲۴ درصد و ۲۳۱ درصد افزایش داشته است.

وی اظهار داشت: با توجه به حمایت از تولید داخلی و نامگذاری سال ۹۷ توسط مقام معظم رهبری برخورد با پدیده قاچاق یکی از الویت های کاری این فرماندهی در سال جاری بود به طوریکه در ۱۱ ماه سال جاری تعداد پرونده های کشف کالای قاچاق نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۰ درصد افزایش داشت.

فرمانده انتظامی شهرستان از افزایش ۸۸ درصدی پرونده های تشکیل شده در پلیس فتا در سطح شهرستان اشاره کرد و گفت: با توجه به افزایش کاربران فضای مجازی در سطح شهرستان و فعالیت بیش از ۸۵ درصد جمعیت شهرستان در فضای مجازی و همچنین با توجه به افزایش فعالیت کلاهبرداران و افراد سودجو در فضای آمار پرونده های تشکیل شده در پلیس فتای شهرستان در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است به طوریکه آمار ثبت شده از افزایش ۸۸ درصدی پرونده های متشکله در پلیس فتای این شهرستان حکایت دارد.

سرهنگ بساطی ادامه داد: در سال جاری بیش از ۸۳ درصد از پرونده های تشکیل شده در پلیس فتا با موضع فیشینگ که همان برداشت غیرمجاز از حسار افراد به واسطه خریدهای اینترنتی می باشد، بوده و ۱۷ درصد از پرونده ها مربوط به کلاهبرداری های صورت گرفته در سایت های دیوار، شیپور و باما،سوء استفاده و انتشار تصاویر افراد در فضای مجازی بوده است که در این رابطه ۸۵ درصد پرونده های متشکله به کشف و به سرانجام رسیده است.

وی در خصوص توصیه به شهروندان گفت: شهروندان در هنگام خریدهای اینترنتی به نماد اعتماد الکترونیکی که در گوشه بالایی سایت درج شده توجه کنند به طوریکه اگر سایت جعلی نباشد هنگام کلیک بر روی آن مشخصات سایت نمایش داده می شود و در وارد کردن اطلاعات بانکی خود در درگاه هایی سایت هایی مشکوک بپرهیزند و همچنین در خریدهای اینترنتی از کارت های بانکی که موجودی کمتری دارند استفاده کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید