Ph6025.jpg

راه اندازی موزه دستاوردهای علمی کشور در شاهین شهر

on .

tafahomnamehدر آیینی با حضور مدیرکل اداره میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان، فرماندار شهرستان شاهین شهر و میمه، شهردار، رئیس و اعضای شورای اسلامی شاهین شهر، تفاهم نامه همکاری در زمینه راه اندازی موزه دستاوردهای علمی ایران در شاهین شهر امضا شد.

به گزاش نگاه اصفهان، علیرضا ایزدی مشاور وزیر و مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان در این آیین گفت: متأسفانه یکی از معضلات بزرگ ما در حوزه های شهری فاصله گرفتن از اصل و بنیان فرهنگی است ولی خوشبختانه شهرداری شاهین شهر با راه اندازی موزه دستاوردهای علمی کشور به دنبال کسب جایگاه و هویت شهری است.

وی در ادامه با بیان اینکه اگر به دنبال توسعه فرهنگی هستیم باید با ابزار خاص خود حرکت نماییم اظهار داشت: قطعا یکی از مسائلی که می تواند تأمین و تضمین کننده این پایداری باشد ابزاری با عنوان گردشگری شهری است که بسیاری از کشورهای دنیا نیز براین مقوله تمرکز دارند.

ایزدی خاطر نشان نمود: احداث موزه دستاوردهای علمی ایران در شاهین شهر می تواند تحول آفرین و تغییر نگاه ایجاد نماید که لازم است از نگاه فرهنگی بسیار ارزشمند شهردار شاهین شهر تشکر نمایم.

مشاور وزیر و مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان با بیان اینکه شاهین شهر باید مقصد سفر باشد گفت:لازم است به هویت بخشی شهر کمک کرد که راه اندازی موزه دستاوردهای علمی در شاهین شهر می تواند یکی از شاخصه های اصلی برای رسیدن به این مقصد باشد.

سعید ابریشمی راد شهردار شاهین شهر نیز در ابتدای این آیین گفت: شاهین شهر با دو دغدغه جایگاه و هویت روبه روست که همه باید برای سطح ارتقا این دو موضوع مهم تلاش نماییم.

وی در ادامه با بیان اینکه وجود شاخصه هایی همچون حضور اقوام ایرانی، ظرفیت های علمی و فرهنگی و عنوان دانش و خلاقیت فرصت های بسیار مناسبی برای معرفی بیش از پیش شاهین شهر در سطح ملی و بین المللی است اظهار داشت: امیدواریم با تأسیس موزه دستاوردهای علمی کشور در شاهین شهر شاهد برگزاری جوایز علمی سال در این شهر باشیم.

ابریشمی راد از مسؤولان خواست برای ایجاد توسعه پایدار شاهین شهر، شهرداری را یاری نمایند.

محمدرضا کاظمی طبا فرماندار شهرستان و بهرام عمویی و علی صالحی رؤسای شوراهای اسلامی شهر و شهرستان شاهین شهرومیمه نیز در آیین عقد تفاهم نامه هر کدام به ظرفیت های متعدد در شاهین شهر اشاره و اظهار امیدواری نمودند: با همیاری یکدیگر شاهین شهر باید به نقطه تأثیر گزار در کشور تبدیل گردد.

ایشان از دیدگاه فرهنگی جناب ابریشمی راد شهردار شاهین شهر برای ارتقا جایگاه و هویت شاهین شهر تشکر نمودند.

شایان ذکر است در پایان این آیین، تفاهم نامه راه اندازی موزه دستاوردهای علمی کشور در شاهین شهر بین شهردار و مدیر کل اداره میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان امضا گردید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ویدیو

نخستین مانور مدیریت بحران در شهرک صنعتی بزرگ اصفهان

اختتامیه مسابقات بین المللی اربابان سلاح در شاهین شهر اصفهان