Ph6025.jpg

دستگیری فرد کلاهبردار مدعی دکترای بورس در شاهین شهر

on .

dastbandفرمانده انتظامی شهرستان شاهین‌شهر از دستگیری فردی که با ارائه مدرک تقلبی دکترای بورس مردم را فریب داده و با این ترفند از ۹ نفر بالغ‌بر ۲۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.

سرهنگ علی صادقی در جمع خبرنگاران گفت: درپی شکایت ۹ نفر از شهروندان مبنی بر اینکه فردی با معرفی خود به‌عنوان متخصص بورس از آنان کلاهبرداری کرده موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی شهرستان شاهین‌شهر قرار گرفت.

در تحقیقات صورت گرفته توسط کارآگاهان مشخص شد فرد کلاهبردار با نزدیک شدن به افراد شاکی خود را متخصص بورس معرفی و با ارائه مدرک تقلبی دکترای بورس و تجارت و همچنین ارتباط با دستگاه‌های مختلف اعلام می‌کند که می‌تواند زودتر از همه، نوسانات بورس را تشخیص داده و برای آن‌ها سودآوری کند.

به گفته او متهم با این ترفند بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال از شاکیان دریافت کرده و متواری شده که هیچ ردی از خود باقی نگذاشته بود، کارآگاهان پس از تکمیل شدن تحقیقات و کسب اطلاعات لازم با اقدامات هوشمندانه و تلاش شبانه‌روزی سرانجام مخفیگاه وی را در شهرستان شاهین‌شهر شناسایی کرده و در یک عملیات ضربتی وی را دستگیر و تحویل مرجع قضائی شد.

فرمانده انتظامی شهرستان شاهین‌شهر گفت: با توجه به افزایش کلاهبرداری در بستر فضای مجازی و سایت‌های خریدوفروش اینترنتی از شهروندان انتظار می‌رود قبل از اعتماد و سرمایه‌گذاری تحقیقات لازم را انجام داده و به‌راحتی سرمایه‌های خود را در اختیار افراد ناشناس قرار ندهند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ویدیو

نخستین مانور مدیریت بحران در شهرک صنعتی بزرگ اصفهان

اختتامیه مسابقات بین المللی اربابان سلاح در شاهین شهر اصفهان