Ph6025.jpg

شهرداری و چالشی به نام مدیریت‌ِ در سایه

on .

karchaghkonآیا سایه ی سنگین دلالان، واسطه گران و کار چاق کن ها در شهرداری شاهین شهر رنگ می بازد ؟!

یکی از چالش های انکار ناپذیر که در دهه ی گذشته گریبان مدیریت شهری شاهین شهر را گرفت و در سال های آخر این دهه به اوج خود رسید حضور و نفوذ کار چاق کن ها در شهرداری بود.

در این سال ها فعالیت این میهمانان ناخوانده تنها به موضوعات معمول خلاصه نشد و تا آنجا پیش رفت که بنابر اظهارات یک عضو پیشین شورای شهر، یکی از شهرداران آن دوره در دورهمی باغ ویلای صاحبان سرمایه انتخاب شد و نه در شورای شهر !
از سوی دیگر بارها شاهد آن بودیم که وابستگان نسبی و سببی بعضی اعضای شورای شهر علاوه بر امتیاز عضویت در کارگروه های مختلف و دریافت حق جلسات نجومی، در ساعات اداری نیز با پرونده ای زیر بغل سر از اتاق شهردار و یا معاونین در می آوردند.
این روند تا آنجا پیش رفت که غیر عادی بودن آن توجه مقامات نظارتی و دستگاه قضایی شهرستان را به خود جلب کرد و سرانجام منجر به عزل تعدادی از اعضای شورای دوره پنجم شد.
در این میان بعضی مدیران شهرداری نیز در رفاقت با این کار چاق کن ها کم نگذاشتند تا جایی که برابر شکایات شهروندان به سازمان های نظارتی خبرهای متعددی از ساخت و سازهای غیر استاندارد و یا خلاف قانون در گوشه و کنار شهر به گوش می رسید.
اکنون به نظر می رسد شورای شهر دوره ششم عزم جدی دارد به شهرداری سر و سامان بدهد و مسئولانه به قوانین احترام بگذارد، انتخاب سعید ابریشمی راد به عنوان شهردار شروع امید بخشی در این خصوص از سوی شورای شهر است.
بدون تردید سوابق این شهردار نشان می دهد او نیز از حساسیت و دقت عمل خاصی برخوردار است و مدیریت در سایه واسطه گران را تحمل نمی کند و این جماعت باید دستکم برای یک دوره پیش رو دست از سر شهر و شهرداری بردارند.

منبع: صبح میمه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ویدیو

افتتاح مرکز واکسیناسیون خودرویی در شاهین شهر

اختتامیه مسابقات بین المللی اربابان سلاح در شاهین شهر اصفهان