108388 477

دانشجو مظهر اقتدار و بالندگی است

on .

ph1444دانشجو مظهر اقتدار و بالندگی یک ملت سرافراز و دانشگاه نماد آگاهی‌رسانی و مبدأ تحولات است.

شما دانشجويان‏ ستارگان درخشانى هستيد كه آسمان آينده اين كشور را نورباران كرده‏ ايد.(مقام معظم رهبری)

 ۱۶آذر، یکی از روزهای افتخارآمیز تاریخ ایران و نماد مبارزه با استکبار است که در آن، جوانان آزادمرد و آگاه پرچم بیزاری از تاریکی ها، ظلم، استبداد و استکبار را بر دوش کشیده و چراغ بیداری و آزادی خواهی را روشن نگه داشتند.

در چنین روزی مهدی شریعت رضوی، مصطفی بزرگ نیا و احمد قندچی، در اعتراض به سفر نیکسون به کشور و اعطای دکترای افتخاری به وی در دانشگاه تهران، در برابر گلوله های رژیم منحوس پهلوی سینه سپر کردند و عهدنامه خود با اسلام و مبارزه با ظالمان را با سرخی خونشان امضا کردند.

آری! دانشجو نماد زلالی، پاکی، آرمان‌خواهی، بیداری و مظهر تحولات اساسی در جامعه است؛ آن سان که مضامینی همچون«استقلال» و «آزادی» بواسطه همین جوانان پرشور معنی پیدا می کند؛ توسعه و تعالی کشور در ساحت های علمی، پژوهشی، فرهنگی، اقتصادی و … مدیون جوانان پرتوان، خلاق و استکبارستیز است.

۱۶ آذر، یادآور دلیری دانشجویان و روز تکریم از این قشر نخبه جامعه است. چنانچه در امتداد آن سه یار دبستانی، علی محمدی ها، احمدی روشن ها، قشقایی ها و شهریاری ها سر بر می آورند و این امر نشان می دهد که دانشجویان و دانشگاهیان، همچنان در تمام صحنه های حساس کشور حضوری تاثیرگذار دارند.

اینجانب به عنوان یک دانشجو این روز بزرگ و تاریخی را به همه  دانشجویان ایران اسلامی و مراکز آموزش عالی تبریک عرض نموده و امیدوارم در سایه عنایت حضرت باریتعالی در فتح قله‌های علم، عزت و اقتدار بیش از پیش موفق و موید باشید.

امیرحسین سلیمانی- دبیر هسته فرهنگی تبلیغی فعالان دانشجویی شهرستان شاهین شهر و میمه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ویدیو

طرح تثبیت قیمتها در مجلس

گوشه ای از فعالیت های کادر درمان