108388 477

زندانی کودکان کار و لکه سیاهی که روی نام شاهین شهر را گرفت

on .

ph1391خبر زندانی کردن کودکان کار توسط بهزیستی شاهین شهر یا بهتر بگوییم متکدیان کوچک در این شهر عنوانی است که طی چند روز گذشته سرتیتر بسیاری از خبرگزاری ها، روزنامه های استانی و سراسری و همچنین فضای مجازی که سرعت انتشار آن را می توان با سرعت نور مقایسه کرد، پخش شده است.

این اتفاق در شامگاه پنج شنبه رخ داده است و در فاصله زمانی کوتاه بهزیستی استان خبر از برکناری مسببان امر در بهزیستی شاهین شهر داد. و حال این لکه سیاه روش برخورد با متدکیان کوچک که یدک کش نام شاهین شهر شده است را کجای دلمان بگذاریم.سال ها تلاش شد نام این شهر را با عناوین شهر دانش، شهر خلاقیت، شهر باسواد و با فرهنگ عجین کنیم و با یک حرکت نادرست مدیریتی این یدک های علمی و فرهنگی سنگین به پرتگاه افکار منفی هموطنان پرت شد. مطمئنا در مقصر شناختن اینکه چه کسی این تصمیم نابجا را گرفته افراد زیادی زیر سوال می روند و همه شانه خالی می کنند که مقام بالا دستیشان دستور داده است، اما الان پس از عزل مسئولین می توان این لکه سیاه را از نام شاهین شهر پاک کرد؟

بسیاری از افراد در سایر کشورها هم زیرنویس اخبارشان را با این موضوع دیده اند، آنها در مورد این شهر چه فکر می کنند؟ مطمئنا هر کسی که این خبر را شنیده در ذهنش عامل کار را شاهین شهری ها می داند، آیا آنها وارد جزئیات و مسئولین مرتبط می شوند؟ مسلما نه. براستی یک مدیر مسئول چگونه می تواند از خود در برابر تصمیمی که گرفته دفاع کند؟ 10 کودک در زیرزمین اداره ای زندانی ... و در این میان جا دارد یادآوری کنم ما به عنوان رسانه همیشه پیگیر وضعیت کودکان متکدی سر چهارراه های شاهین شهر بوده ایم.

طی چند سال گذشته هر ارگانی شانه خالی می کرد و رسیدگی به این مسئله را به دوش ارگانی دیگر می انداخت و در نهایت با عدم هماهنگی ارگان های مربوطه مواجه می شدیم. طبق آخرین مصاحبه با یکی از مسئولین، نوید ساماندهی به این کودکان داده شد که بزودی با سرکرده آنها که رأس ساعت مشخصی همه آنها را در سطح شهر می آورد و در نیمه شب آنها را به خارج از شهر منتقل می کند، برخورد می شود اما به علت در حد حرف بودن این خبر رسانه ای نشد.

در این میان دلسوزی شهروندان نیز وجود داشت که علارغم تذکر مسئولین به کمک نکردن به این کودکان باز هم کمک های نقدی خود را می دادند در حالی که با این کارشان تشویقی برای ادامه تکدیگری آنها بود. دوباره برمی گردیم سر پله اول چگونه این تصمیم اشتباه مدیریتی را از روی نام شاهین شهر پاک کنیم؟

سَویا رضایی- خبرنگار

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ویدیو

آئین نواختن زنگ بازگشایی مدارس استان اصفهان

آموزش حضوری اجباری نیست