108388 477

شهیده شاهین شهری زیر درخت همیشه سبز کاج

on .

zeinab«شهیده زینب کمایی» نامی ست که طی چند سال اخیر بیش از گذشته به گوش رسیده است و با این جمله «من میترا نیستم» مرا بدنبال مسیر شهادتش کشاند.

دختری 14 ساله ساکن شاهین شهر اصفهان که به دست منافقین به شهادت رسید. 14 سال رقم کمی است که یک گروه تروریستی برای قتلش برنامه ریزی کند. او در وجودش چه داشت که ترس منافقین را آشکار کرده بود؟ 2 خواهرش در خرمشهر شهری که با خون یکی بود به مجروحان جنگی خدمت رسانی می کردند، چه کسی فکرش را می کرد او در شهر شاهین شهر به شهادت برسد. براستی نوجوانی 14 ساله چطور به آن آگاهی حجاب و اسلام رسیده بود.دست نوشته ها، وصیت نامه ها و جدول دفترش روح بلند او را نشان می دهد.نماز اول وقت، قرآن بعد از نماز، ورزش صبحگاهی، کمک به مادر و دیگران، دعا کردن و ... تک تک این کلمات روی صفحه، دنیایی از عشق و زیبایی در واقعیت دارد، «دفتر خودسازی زینب کمایی». خودسازی، خودسازی از کجا؟ خودسازی به سوی کجا؟ خود... سازی... و این همان معنای جمله معروف «برای تغییر دادن دنیا باید در ابتدا خود را تغییر داد» است. دختری محجبه که با مهربانی خود اطرافیان را جذب می کرد، دختری که آرزوهای بلندش در پس برگه های کاهی خط دار جای گرفته بود، دختری که در قلب کوچکش دنیایی از عشق به رهبر بود و با گریه های شبانه اش در سجاده مهر آرزوی سعادت می کرد، دختری که نام «زینب» را از میان تمام نامه های دنیا انتخاب کرده بود... زینب کمایی. «خدایا اکنون که من در این سن به سر می برم تازه دریافتم که چقدر این دنیای فانی بی ارزش وپوچ است و حال می فهمم که چگونه شهید عاشقانه به دیدارتو می شتابد . خدایا مرا نیز به آرزوی خود برسان و شهادت را نیز به من برسان.»

او را زیر درخت کاج در گلزار شهدای اصفهان دفن کردند. 6 میوه کاج کوچک از گلزار شهدا در کشوی میزش قرار داشت و حالا مادرش قطعه هفتم را به آنها اضافه کرده است، میوه ای از درخت همیشه سبز.

سَویا رضایی- خبرنگار

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید