108388 477

حذف خرید کتاب های الکترونیکی از فروشگاه مایکروسافت

on .

ph792شرکت مایکروسافت در اقدامی غیرقابل پیش بینی کتاب های الکترونیکی را به طور رسمی از فروشگاه آنلاین خود حذف کرد.

 

 

 

مایکروسافت چند سال پیش فروشگاه آنلاین خود را با نام «ویندوز استور» به‌همراه سیستم‌عامل ویندوز ۸ راه‌اندازی کرد. در آن زمان، فروشگاه مایکروسافت شامل چندین دسته‌بندی از جمله موسیقی،‌ اپلیکیشن، ویدئو و کتاب‌های الکترونیکی بود اما مایکروسافت اعلام کرده است می خواهد با حذف برخی از دسته های این فروشگاه، روی مسائل تخصصی ویندوز مانور بیشتری دهد.

مدتی پیش شاهد برداشته‌شدن محتوای صوتی از فروشگاه مایکروسافت بودیم و اکنون زمان زیادی از آن نگذشته که اتفاقی مشابه برای کتاب‌های الکترونیکی این فروشگاه رخ داده است. البته هزینه تمام کتاب هایی که در این فروشگاه توسط کاربران پیش خرید شده بود در هفته آینده به حساب آنها باز خواهد گشت.

کاربران ایرانی خریدار کتاب های مایکروسافت نیز می توانند به جای برگشت هزینه کتاب هایشان به دلیل تحریم ها، در این فروشگاه خرید دیگری انجام دهند.

یکی دیگر از دلایلی که مایکروسافت را متقاعد کرد، این بخش از فروشگاهش را حذف کند این بود که کاربران بسیار کمی به این بخش از مایکروسافت استور تمایل نشان می‌دادند. درضمن مایکروسافت هیچ‌گونه کتاب‌خوان اختصاصی برای فروشگاهش نداشت، این در حالی بود که شرکتی مثل آمازون برای راحتی کاربرانش از کیندل بهره می‌گرفت.

منبع: ایمنا

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید